Wygodny hotel – jak podnieść satysfakcje z pobytu gościa?

0
465

Rozwiązania z zakresu automatyki hotelowej są najczęściej przez hotelarzy traktowane, jak niesprawdzone wynalazki. Tymczasem w wielu europejskich krajach podobne technologie funkcjonują już od ponad dekady. Były wśród nich również takie, które nie przeszły próby konsumenckiej. Na co zwrócić uwagę i jak rozpocząć inwestycje w automatykę hotelową?

Wiele rozwiązań, które służą automatyzacji procesów hotelowych – jest od lat znana nie tylko właścicielom hoteli ale także ich gościom. Nigdy jednak wcześniej nie istniały możliwości tak precyzyjnego zintegrowania tych procesów. Technologie funkcjonujące do tej pory zazwyczaj w żaden sposób nie były ze sobą połączone (automatyczne włączniki świateł, karty magnetyczne czy czujniki ruchu). Instalacja nowych rozwiązań ma pomóc w poprawie prowadzenia hotelu, pod kątem kosztów oraz zwiększyć satysfakcję i komfort gości. Kalkulacja inwestycji to pierwszy krok do wdrożenia takich systemów – jaki budżet trzeba przeznaczyć na remont lub ile będzie trwał okres zwrotu.

Elementy wchodzące w skład automatyki hotelowej często ingerują w sposób poruszania się gości po obiekcie. Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez recepcjonistów jest brak informacji, podczas meldunku gości, o zasadach korzystania z systemu. Nieumiejętność samodzielnego obsłużenia pokoju przez klientów z pewnością nie wpłynie na pozytywne wrażenie. Planując instalację automatycznych kontrolerów i innych urządzeń z pewnością warto pamiętać o ich intuicyjnej obsłudze i utartych nawykach klientów. Jeżeli wprowadzone zmiany będą zbyt radykalne – z pewnością będą stanowiły przeszkodę, a nie wsparcie dla gości. Warto zwracać więc uwagę na wiek osoby meldującej. O ile nowoczesne, dotykowe panele w pokoju będą atrakcją dla młodszych gości, o tyle mogą stać się problemem dla osób, które nie są biegłe w posługiwaniu się tego rodzaju urządzeniami. Dotyczy to również personelu hotelowego, który będzie zobowiązany nie tylko do zmiany przyzwyczajeń ale także do nauki nowego rodzaju obsługi.

Reklama

Inwestorzy decydujący się na instalację systemu, który ma zautomatyzować obsługę hotelu liczą głównie na obniżenie kosztów energii elektrycznej. Inwestując w automatykę hotelową można je obniżyć nawet o 30% a także zyskać pewną wartość dodaną – obraz innowacyjnego obiektu. Taka inwestycja to też świetna promocja obiektu jako hotel nowoczesny, korzystający z najnowszych technologii, który gwarantuje szybką, sprawną i rzetelną obsługę oraz jako obiekt ekopozytywny (energooszczędność). Tego rodzaju działania promocyjne z pewnością pozwolą wyróżnić się na tle konkurencji.

Podsumowując, automatyka hotelowa to szansa nie tylko na redukcję kosztów funkcjonowania obiektu ale także na stworzenie ciekawej i nowoczesnej oferty dla gości. Warto pamiętać o tym już etapie projektowania hotelu. Przemyślana instalacja systemu pomoże w intuicyjnej obsłudze i zwiększy satysfakcję z korzystania.

Zapytaj o szczegóły specjalistów: https://intelihotel.pl/kontakt/

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.