Jak wykorzystać 100% możliwości szkoleniowych kursu video dla kelnerów?

0
694

Dobrze wiesz, że w branży gastro półśrodki nie zdają egzaminu. Wyrób seropodobny zamiast sera na pizzy obniża ocenę pizzerii. Połowa standardowego składu personelu nie obsłuży Gości w oczekiwany sposób. Zadbaj więc o to, by wykupione dla pracowników szkolenie: Gastrolekcje – Intensywny Kurs Kelnerski Video, zostało w pełni wykorzystane!

Kupiłeś ten kurs. To świetny ruch, ale musisz wiedzieć, że sama transakcja nie kończy procesu szkolenia. Zakup kursu jest bardzo prosty – płatność, przekazanie danych i już. Masz dostęp do filmów. Teraz jednak pora na nieco trudniejszy etap, czyli wdrożenie szkoleń wśród pracowników. Jak dobrze wiesz – w dzisiejszych czasach zachęcenie do działania bywa niełatwe. Właśnie dlatego podpowiadamy kilka rozwiązań, dzięki którym łatwiej osiągniesz zamierzony cel.

Przede wszystkim zaplanuj standardowe szablony szkolenia. Pomocne będą dwa różne schematy – proces przyswajania treści będzie przebiegał inaczej w przypadku nowych, a inaczej w przypadku doświadczonych pracowników. Szablon taki powinien definiować czas przekazania pracownikowi danych dostępowych – aby uniknąć sytuacji, w której pracownik obsługuje gości już dwa miesiące, a wysłanie danych do kursu „gdzieś uciekło” w ferworze gastronomicznej tabaki.

Następnie stwórz instrukcję działania dla pracownika, a w niej:
1) Dokładnie opisz proces logowania do kursu
2) Powiedz pracownikowi z kim ma się kontaktować w przypadku problemów technicznych
3) Wyznacz ramy czasowe, w których kurs powinien zostać rozpoczęty i ukończony
4) Zaproponuj nagrodę pracownikowi za terminowe obejrzenie wszystkich filmów i rozwiązanie testów. Jeśli kurs jest przeprowadzany dla większej ilości osób – wspólną premią dla grupy pracowników może być impreza integracyjna.

Możesz również zaplanować dodatkowe elementy, które dobrze wpłyną na efektywność szkolenia:
5) Zorganizuj grywalizację – czyli quiz, oparty na wiedzy z kursu. Może być przeprowadzony zarówno indywidualnie, jak i w podziale na grupy, oczywiście z nagrodą dla zwycięzców.
6) Przynajmniej raz w miesiącu sprawdzaj postępy swoich pracowników: przygotuj testy sprawdzające i poproś pracowników o ich wypełnienie.
7) Wykorzystaj kurs do prowadzenia szkoleń wewnętrznych. Świetnym pomysłem może być regularne wspólne oglądanie i omawianie jednego z modułów i dopasowanie wynikających z niego wniosków do standardów obsługi w Twoim lokalu.
8) Monitoruj miesięczną wysokość sprzedaży według zaproponowanego wzoru:

obrót netto pracownika
——————————— = efektywność na 1h pracy kelnera
ilość przepracowanych godzin

Jeśli widzisz, że któryś z pracowników ma wyraźnie niższą efektywność – poproś o powtórzenie działu, dotyczącego sugestywnej sprzedaży. Niech ćwiczy – aż do skutku!
9) Monitoruj jakość obsługi poprzez własne obserwacje i opinie gości (ankiety, indywidualne rozmowy z gośćmi, obserwacja jawna itp.)
10) Wyróżniaj, chwal i nagradzaj osoby, u których będą widoczne postępy.

A przede wszystkim: działaj! Wdrożona procedura obliguje menedżera do weryfikacji efektów kursu, ale dzięki temu szkolenie będzie wykorzystane znacznie efektywniej niż rzucone na wiatr „tu są filmiki, obejrzyjcie sobie!”. Powodzenia!

Gastrolekcje – intensywny kurs kelnerski video to platforma, która za pomocą ciekawego kursu wideo dostarcza kelnerom wiedzę na temat podstaw sztuki obsługi gości w restauracji. To materiały przygotowane z myślą o obecnych, ale i nowych pracownikach, którzy po przejściu kilkugodzinnego szkolenia z krótkimi filmami sytuacyjnymi, pokazującymi codzienną pracę kelnerów, są gotowi do obsługi gości na sali. Jest to autorskie narzędzie, przygotowane przez firmę H&R System – lidera szkoleń dla gastronomii. Na czele firmy stoi doskonale znany w branży HoReCa Rafał Pasenik. Z usług H&R System skorzystały setki firm, co poskutkowało tysiącami gruntownie przeszkolonych pracowników. Poznaj aktualną ofertę Gastrolekcji na www.gastrolekcje.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.