Warszawa, Łódź i Bydgoszcz – w tych miastach najdroższe parkingi przy lotniskach

0
202
Wylatując na majówkę czy wakacyjny wypoczynek staramy się uwzględnić wszystkie koszty jakie w związku z tym poniesiemy, tak aby odpowiednio zaplanować wypoczynek i żeby uniknąć zaskoczenia na lotniskowym parkingu.
Według danych CBOS, urlop Polaków trwa najczęściej tydzień. Warto rozważyć czy wybierzemy się na lotnisko środkami transportu publicznego, czy wygodnie własnym samochodem, ale licząc się z dodatkowymi kosztami. A tu jak sprawdził Kayak.pl zróżnicowanie cen jest bardzo duże.

Jeśli udajemy się na lotnisko w Rzeszowie lub Zielonej Górze możemy się miło zaskoczyć, bo tam za parking nie zapłacimy wcale. Nie najgorzej przedstawia się sytuacja na lotnisku w Gdańsku, Olsztynie czy Pyrzowicach – tu średnia cena to 53 zł za tydzień postoju. Kolejne porty lotnicze to już niestety znacznie większy wydatek. W Łodzi zapłacimy 125 zł, w Bydgoszczy 100 zł. Największe koszty poniesiemy na warszawskim Okęciu- aż 250 zł za 7 dni postoju auta na parkingu.

Eksperci Kayak.pl sprawdzili również, ile kosztuje dojazd komunikacją miejską z centrum każdego miast do pobliskich portów lotniczych. Tu okazuje się, że koszty są niewielkie ( od 9 do 36 zł w zależności od przewoźnika) a polskie porty lotnicze dobrze skomunikowane z centrum poszczególnych miast. Dla przykładu we Wrocławiu cena biletu to 10 zł. Na lotnisko Warszawa Modlin można łatwo dostać się autobusem obsługiwanym przez prywatnego przewoźnika – koszt takiego przejazdu to od 9 do 36 zł, w zależności od tego z jak dużym wyprzedaniem podróżni zarezerwują bilety.

Reklama

Analiza kosztów parkingowych została sporządzona na podstawie informacji zawartych na stronach internetowych lotnisk w dniach 14 – 15 marca 2019 roku. Podane ceny są orientacyjne, mogą się różnić lub nie być dłużej dostępne. Informacja CBOS o przeciętnej długości urlopu Polaków pochodzi z raportu „Wyjazdy wypoczynkowe Polaków w 2017 roku i plany na rok 2018”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!