[KPRM] Hotele i restauracje zamknięte do 14 lutego

0
1101

Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zmianach w obostrzeniach od 1 lutego. Nie ma dobrych wieści dla branży HoReCa, która na dotychczasowych zasadach ma „działać” do 14 lutego. 

 – Decyzja, którą podjęliśmy sprowadza się do przedłużenia zasad bezpieczeństwa etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Po tym okresie podejmiemy decyzje, co dalej – mówił podczas konferencji Adam Niedzielski.

Od 1 lutego natomiast otwarte zostają sklepy w galeriach handlowych, zniesione zostaną również godziny dla seniorów. Od 1 lutego zostają otwarte instytucje kultury – galerie sztuki i muzea.
 – Oczywiście, że rozważamy różne warianty otwierania branż zamkniętych, łącznie z wariantem dopuszczania działania w regionach o lepszej sytuacji epidemicznej. Wydaje się, że handel jest stosunkowo bezpieczny, gdyż jest tu krótki moment przebywania ze sobą. W restauracjach rozmawiamy ze sobą dłużej i nie nosimy maseczek, co niesie ze sobą większe ryzyko. Ale w sumie nie przekreślamy żadnego ze scenariuszy, prowadzimy dialog ze wszystkimi branżami. Premier Gowin jest z nimi w stałym kontakcie – powiedział Niedzielski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.