11 nagród dla MLEKOVITY na POLAGRA FOOD 2019

17
1248

Podczas Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2019 MLEKOVITA otrzymała aż 11 nagród. 4 produkty zostały nagrodzone Złotym Medalem MTP, firma uzyskała również 4 znaki Poznaj Dobrą Żywność i statuetkę Złoty Akant za stoisko. Pierwszy dzień targów był okazją do odebrania innych tytułów. MELKOVITA zwyciężyła w Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mleczarskich za rok 2019. Natomiast Prezes MLEKOVITY Dariusz Sapiński uhonorowany został przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego statuetką Ignacego Jana Paderewskiego.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich to nagroda przyznawana już od ponad 30 lat produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach nawet najbardziej wymagających konsumentów. W konkursie startuje co roku niemal 500 produktów. Eksperci oceniają zgłoszone wyroby z uwzględnieniem m. in. takich kryteriów jak innowacyjność, estetyka, ekonomiczność użycia czy bezpieczeństwo dla środowiska. W tym roku Sąd Konkursowy przyznał to zaszczytne wyróżnienie w sumie 9 produktom targów Polagra Food, z których niemal połowę stanowią wyroby MLEKOVITY. Wśród nich znalazły się:

  • BIO ekologiczne masło ekstra 200 g, 100 g
  • Cheddar Old ser długodojrzewający (3 miesiące) 200 g
  • Mascarpone Kuchmistrza ser śmietankowo-kremowy typu włoskiego 250 g, 500 g
  • Super Body Active WPC 80 koncentrat białek serwatkowych instant waniliowy: 30 g, 700 g, 1000 g, 2270 g.

W odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania konsumentów regularnie rozwijamy nasz asortyment, rozszerzając go o wiele innowacyjnych produktów. Przykładowo, przez dziewięć miesięcy 2019 r. MLEKOVITA wprowadziła na rynek 56 nowości w 9 kategoriach produktowych. Cieszy nas, że wysiłek ponad  5000  wykwalifikowanych pracowników, którzy dbają o najwyższą jakość naszych produktów, jest doceniany nie tylko przez konsumentów, ale i przez ekspertów branży – powiedział Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy MLEKOVITA.

Nagrodzone produkty po raz siódmy ubiegają się również o tytuł Złoty Medal – Wybór Konsumentów. W głosowaniu biorą udział przedstawiciele branży i konsumenci. Jest ono prowadzone w specjalnie stworzonej Strefie Mistrzów podczas targów oraz na stronie internetowej www.zlotymedal.mtp.pl, gdzie potrwa do 3 listopada br.

Poza Złotymi Medalami MLEKOVITĘ uhonorowano również Złotym Akantem (Acanthus Aureus). Nagrody te przyznawane są podczas targów Polagra Food za najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy stoiska.

Pierwszego dnia poznańskich targów, jak co roku, odbyła się także Gala Programu Poznaj Dobrą Żywność, organizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tym razem MLEKOVITA otrzymała znaki „PDŻ” dla 4 serów w plastrach: Goudy, Tylżyckiego, Edamskiego i Morskiego.

MLEKOVITA zajęła także I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mleczarskich za rok 2019, organizowanym przez magazyn „Strefa Gospodarki”, dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej”.

Uhonorowany został także Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński, któremu Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu przyznało statuetkę Ignacego Jana Paderewskiego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100-lecia Wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, w podziękowaniu za wieloletnią współpracę na rzecz pracy organicznej w wymiarze patriotycznym i obywatelskim.

 

Tekst i zdjęcia: Informacje prasowe Mlekovita

17 KOMENTARZE

  1. Mlekovita od zawsze dobrze prosperowała, nic dziwnego, że zgarniają teraz wszystkie branżowe nagrody 😉 Grunt, że nie osiadają na laurach i nadal się rozwijają.

  2. W branży mleczarskiej lider od lat. Ostatnio dużo podróżuję służbowo za granicę i coraz częściej widzę na półkach sklepowych ich produkty. To miłe jak Polska firma odnosi sukcesy i zdobywa kolejne rynki.

  3. Ja pracowałem w mlekovicie i wiem, że pracownicy dają z siebie wszystko i dzięki temu mogą odnosić tyle sukcesów. Cieszę się z tego, bo wiem, że jest to po prostu zasłużone, a nie wzięło się z powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.