Kolejny projekt hotelowy w Wiśle

0
1232
Źródło: Whitemad.pl

Pracownia architektoniczna Franta Group, którą kieruje Maciej Franta, przedstawiła projekt hotelu jaki został wybrany przez jednego z inwestorów dla hotelu zlokalizowanego w Wiśle.

Wczoraj pisaliśmy o projekcie, który będzie realizowała Grupa REB z Warszawy. To obiekt na 232 pokoje w standardzie czterech gwiazdek. Możesz o tym przeczytać tutaj.

Dziś piszemy o kolejnej inwestycji, która jest planowana w tej niewielkiej miejscowości górskiej. Jak możemy przeczytać na stronie www.whitemad.pl „Głównym pomysłem projektowanego obiektu było odejście od dotychczasowego projektowania współczesnych hoteli w Beskidzie Śląskim i takie wpisanie obiektu w krajobraz, aby przy jednoczesnym spełnieniu rozbudowanego programu nie zdominował on przeskalowaniem kontekstu miejsca oraz piękną otaczającego krajobrazu. Z tego powodu postanowiliśmy odejść od formy skoncentrowanego budynku w jednej mocnej bryle na rzecz rozbitej w moduły zrównoważonej architektury zespołu pawilonów hotelowych.”

Obiekt będzie posiadał pięć pawilonów, które łącznie będą zawierały ponad 200 pokoi hotelowych. Zaprojektowana jest także strefa spa, restauracja, kawiarnia, sklepy, przestrzeń zabaw dla dzieci, tarasy wypoczynkowe czy przestrzenie sportowo-rekreacyjne. Jak zapowiada projektant, kompleks jest zaplanowany w standardzie, który ma przewyższać to co obecnie oferuje Beskid Śląski jeśli chodzi o usługi hotelowe.

Projektanci nie zdradzają kto jest inwestorem, ani kiedy ruszy budowa. Nie znamy też terminów związanych z oddaniem obiektu do użytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.