Mateusz Józef Dąbek zwycięzcą Dalla Corte Cup 2022! [zdjęcia]

1
1059
Fot.: Materiały prasowe Best CS

Blisko 40 baristów rywalizowało w sztuce przygotowywania napojów kawowych podczas zawodów Dalla Corte Cup 2022. Wydarzenie odbywało się w warszawskiej Hali Gwardii w dniach 30 września – 2 października 2022 r. i towarzyszyło jesiennej edycji Festiwalu Kawy – Warsaw Coffee Market. Organizatorem Dalla Corte Cup jest firma Best Company Solutions, dystrybutor urządzeń służących do profesjonalnej gastronomii i wyłączny dystrybutor ekspresów kolbowych Dalla Corte.

Fot.: Materiały prasowe Best CS

Tegoroczne zawody Dalla Corte Cup przyciągnęły wielu miłośników kawy – od profesjonalnych baristów, przedstawicieli palarni kawy i kawiarni, po osoby kibicujące zawodnikom mierzącym się w różnych konkurencjach związanych z przygotowywaniem napojów kawowych. Goście wydarzenia mogli nie tylko obserwować pracę baristów na scenie, ale również mieli okazję poznać ekspresy włoskiego producenta Dalla Corte, dowiedzieć się więcej o profesjonalnych młynkach do kawy marki Compak, systemach do filtracji wody Brita, alternatywie do mleka krowiego – czyli napojach roślinnych Alpro, syropach (nie tylko służących do nadawania ulubionego smaku kawie) Monin. Podczas imprezy można było również podziwiać i zakupić kwiatowe dekoracje przygotowane przez Florabo. Wszyscy mogli spróbować ulubionego napoju kawowego serwowanego na barze, przygotowanego na ziarnach, które przekazało Freehand Coffee Rosters.

Fot.: Materiały prasowe Best CS

W piątek i sobotę uczestnicy Dalla Corte Cup 2022 prezentowali swoje umiejętności z zakresu przygotowania napojów kawowych z techniką latte art, czyli malowaniem mlekiem/napojem roślinnym na kawie. Pierwszym zadaniem było wykonanie wylosowanego wzoru z jak największą powtarzalnością i precyzją w dwóch 80 ml filiżankach do espresso, drugim – przedstawienie własnego wzoru w filiżankach do latte (300 ml).

– Zawodnicy musieli wykazać się kreatywnością i profesjonalizmem. Malowanie na tak małej powierzchni to niezwykle trudne zadanie, które wymaga dużej precyzji. Wszyscy zawodnicy doskonale sobie z tym poradzili, prezentując bardzo wysoki poziom. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie zawodami Dalla Corte Cup – głównie ze względu na atmosferę tego wydarzenia i atrakcyjne nagrody – mówi Michał Ziemlewicz, brand manager marek Dalla Corte i Compak w Best Company Solutions.

Fot.: Materiały prasowe Best CS

Szóstka najlepszych zawodników: Mateusz Dąbek, Daria Figaszewska, Masahiro Hamamoto, Maksym Petrov, Aleksander Smęt i Kamil Zalewski dotarła do finału. Głównym zadaniem podczas ostatniego etapu Dalla Corte Cup 2022 była prezentacja napoju. Finaliści mieli za zadanie przygotować dwa jak najlepsze espresso oraz dwa napoje na bazie espresso i napojów roślinnych. Najlepszy był Mateusz Józef Dąbek (Dobra Palarnia Kawy), który zachwycił sędziów doborem ziarna, sposobem przygotowania espresso oraz przedstawieniem go czwórce sędziów. Kolejne miejsca zajęli: Aleksander Smęt i Daria Figaszewska. Głównymi nagrodami w tegorocznych zawodach były: ekspres kolbowy Dalla Corte Studio oraz młynek Compak K3 Touch. Łączna wartość nagród przekroczyła 30 000 PLN.

– Dalla Corte Cup to zawody dla baristów, którzy dopiero wchodzą na profesjonalną ścieżkę rozwoju zawodowego. Bardzo się cieszę, że każdą edycję cechuje bardzo wysoki poziom umiejętności uczestników i coraz atrakcyjniejsza formuła. Już teraz chciałbym zachęcić wszystkich do zapisania się na kolejną, organizowaną za rok, edycję Dalla Corte Cup – dodaje Michał Ziemlewicz.

Organizatorem Dalla Corte Cup 2022 jest Best Company Solutions, projektant przestrzeni gastronomicznych i dystrybutor profesjonalnego sprzętu gastronomicznego: ekspresów i młynków do kawy, pieców hybrydowych, zmywarek, pralek, maszyn do lodów i wyciskarek do warzyw i owoców. Tytularnym partnerem zawodów jest Dalla Corte – włoski producent ekspresów kolbowych. Sponsorem jednej z głównych nagród – młynka do kawy K3 Touch – jest hiszpański producent tych urządzeń, firma Compak. Ponadto wśród sponsorów i partnerów tegorocznych zawodów Dalla Corte Cup znaleźli się: Freehand Coffee Rosters, Alpro, Brita Polska, Monin, Florabo oraz Coffee Machines Sales.

Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS
Fot.: Materiały prasowe Best CS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.