Wpływ COP24 na branżę hotelarską to długofalowe zmiany

0
901
W związku ze Szczytem klimatycznym COP24 branża hotelarska na Śląsku przeszła wielkie zmiany, a obecnie hotele próbują sprostać wymaganiom międzynarodowych delegacji. Jak wygląda hotelowa rzeczywistość w obliczu takiego wyzwania?

Wszystko na nowo

Wydarzenie i towarzyszące mu wystawy rozpoczęły się 4 i potrwają do 14 grudnia. Miesiące, a nawet lata przed zaplanowanym wydarzeniem w wielu hotelach ruszyły renowacje i remonty. To dzięki nim uczestnikom szczytu został zapewniony komfort na najwyższym poziomie. Remont przeszedł także Novotel Katowice Centrum, w którym w pierwszej kolejności oddane zostało lobby oraz część restauracyjno-barowa, co wprowadziło do hotelowych wnętrz powiew nowoczesności. Wyremontowanych zostało 6 pięter, na których znajduje się 168 pokoi, wymienione zostały także wykładziny na wszystkich piętrach. Stworzono również nową przestrzeń konferencyjną o łącznej powierzchni ok 400 m2. Dyrektor hotelu, Aleksander Pietyra, przygotowując się do grudniowego Szczytu ONZ mówił:

„Zmiany te zapewnią naszym gościom komfortowe warunki w nowoczesnych pokojach. Nie ulega wątpliwości, że najwyższa jakość nie tylko obsługi, ale i hotelu, będzie pożądana, a my staramy się przygotować jak najlepiej, aby spełnić oczekiwania naszych gości”

Hotel proekologiczny

Podążając za obecnymi trendami, hotele starają się ograniczać zużycie plastiku. Ruch proekologiczny jest bardzo silny w ostatnich latach, a dla niektórych szczyt jest dodatkową motywacją do implementowania zmian. Novotel Katowice Centrum zrezygnował już z użycia plastikowych słomek, plastikowych kubeczków oraz kładzie duży nacisk na segregację i recycling.

Kolejnym etapem adaptacji do zmian na rynku było wybudowanie przy współudziale Tauron Magenta stacji ładowania pojazdów, która znajduje się na terenie hotelu. Pokazując inne podejście do ekologii wprowadzone zostały zawieszki „nie sprzątaj mojego pokoju”, których celem jest ograniczenie zużycia wody oraz środków chemicznych.

Głowy państwa i delegacje

Novotel Katowice Centrum znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wydzielonych przez organizatorów szczytu strefy spotkań i ze względu na swoje położenie, został objęty specjalną ochroną. W hotelu zatrzyma się wiele delegacji, w tym Prezydent oraz Premier Rzeczpospolitej Polskiej, dlatego też kwestia bezpieczeństwa jest stawiana na pierwszym miejscu. Swoje pokoje mają tutaj także organizatorzy szczytu – Ministerstwo Środowiska.

Czynnik ludzki

To największe wydarzenie, jakie miało kiedykolwiek miejsce w Katowicach. Także z tego względu wszystkie ręce załogi są na pokładzie. W tym gorącym okresie nikt nie idzie na urlop i wszyscy czuwają nad jak najwyższą jakością obsługi gości: od pokojowych dbających o idealne pokoje, przez kucharzy pieczołowicie przyrządzających posiłki i planujących je w godzinach dogodnych dla uczestników COP24, aż po pracowników recepcji, którzy dbają o gości przez cały okres ich pobytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.