Azjatyckie lotniska najlepsze. Stołeczny Chopin Airport w pierwszej setce

0
1384
Brytyjska firma konsultingowa Skytrax przygotowała zestawienie najlepszych lotnisk na kuli ziemskiej w 2018 roku. Triumfatora tego prestiżowego rankingu wskazało blisko 14 mln pasażerów reprezentujących 100 krajów na świecie, którzy mogli oddawać głosy na oficjalnej stronie internetowej.

Światowe aeroporty oceniano przez pryzmat bezpieczeństwa, jakości obsługi, odpraw, transferów, przylotów i odlotów oraz zaplecza do zakupów. Spośród 550 portów lotniczych poddanych ocenie bezkonkurencyjnym okazał się ten zlokalizowany w Singapurze, który jest również lotniskiem najbardziej obleganym. Changi Airport cechuje wyjątkowa architektura, luksusowe udogodnienia oraz wiele atrakcji. W terminalach i halach odlotów osadzono liczne kompleksy roślinne, ulokowano także zjeżdżalnie i kino, a na dachu sąsiedniego hotelu zamontowano basen z jacuzzi.

Tytuł najlepszego europejskiego lotniska przypadł niemieckiemu Munich Airport, który zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej. W południowej części Starego Kontynentu króluje natomiast lotnisko w Atenach, zaś w Europie Północnej port w Helsinkach. Warszawskie Lotnisko Chopina zostało sklasyfikowane dopiero na 95. pozycji.


10 najlepszych lotnisk na świecie w 2018 roku:

1. Changi Airport (Singapur)

2. Incheon International Airport, Seul (Korea Południowa)

3. Tokyo International Airport (Haneda), Tokio (Japonia)

4. Hongkong International Airport (Chińska Republika Ludowa)

5. Hamad International Airport, Doha (Katar)

6. Munich Airport, Monachium (Niemcy)

7. Chubu Centrair Nagoya, Nagoya (Japonia)

8. Heathrow Airport, Londyn (Wielka Brytania)

9. Zurich Airport, Zurych (Szwajcaria)

10. Frankfurt Airport, Frankfurt nad Menem (Niemcy)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.