Największa inwestycja w Giżycku zagrożona?

0
2087

Inwestor miał trzy lata by ruszyć z budową, ale ponieważ teren, na którym ma powstać hotel jest częścią historycznego układu architektonicznego, projekt musi zatwierdzić konserwator zabytków. Ten właśnie odrzucił koncepcję inwestora.

Co zatem dalej będzie z planowanym projektem i budową największego w Giżycku hotelu? Obiekt ma powstać na Kanałem Łuczańskim. Inwestor przejął teren w użytkowanie wieczyste w 2019 roku kosztem 8 mln zł. Umowa zobowiązała firmę do rozpoczęcia budowy w ciągu 3 lat. Termin mija w 2022 roku, zatem czasu pozostało już niewiele. Teraz inwestor musi przedstawić nową propozycję i przekonać konserwatora zabytków do swojej koncepcji.

Planowany hotel ma posiadać siedem kondygnacji i będzie mógł przyjąć 1000 gości. Projekt zakłada także basen, sale konferencyjne, restaurację i spa.

Reklama

Dlaczego konserwator zabytków odrzucił projekt? Otóż jego zdaniem projekt nie przewiduje właściwego zagospodarowania, ale i ochrony przy kanale. Inwestor ma jeszcze siedem miesięcy by rozpocząć prace budowlane, ponieważ trzyletni termin kończy się w styczniu 2022 roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.