Karygodne zachowanie pracowników dużych sieci hotelarskich w Chinach

0
950
Pod koniec ubiegłego roku ujawniono bulwersujące nagranie z pokoi hotelowych, na których widać niehigieniczne zachowanie osób sprzątających. Szokujące praktyki odbywały się w chińskich obiektach należących do dużych sieci.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym wyraźnie widać, jak brudne ręczniki i gąbki są używane do wycierania kubków czy zlewów. Na dodatek w niektórych przypadkach ten sam ręcznik jest również wykorzystywany do… czyszczenia toalety.

Przedstawiciele największych sieci hotelowych przeprosili już za zachowanie swojego personelu z Państwa Środka. Jak donosi Associated Press, Sheraton, Waldorf Astoria, Shangri-La i Park Hyatt szybko zareagowały na szokujące nagranie. Rzecznik prasowy hotelu Shangri-La wyznał, że postępowanie pracowników chińskiego obiektu, jakie widzimy na 11-minutowym filmiku, narusza standardy higieny. Reprezentant hotelu Park Hyatt uważa natomiast, że nagranie pokazuje odosobnione przypadki. Waldorf Astoria i Sheraton także przeprosiły za zachowanie swoich pracowników.

Pekińskie władze również zainterweniowały w tej sprawie i wydały oświadczenie, iż sieci hotelarskie powinny prześwietlić zachowania swoich pracowników i skorygować błędy. Do Pekińskiej Komisji Zdrowia wpłynęła już prośba o przeprowadzenie kontroli i inspekcji sanitarnej w hotelach ukazanych w nagraniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.