Wsparcie branżowe nie będzie przedłużone

0
576

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej złożyła w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii petycję z postulatami branży gastronomicznej. Otrzymana odpowiedź mówi m.in., że nie planowane jest przedłużanie wsparcia branżowego np. w postaci tarczy finansowej 3.0. Przedstawiamy pełną odpowiedź ministerstwa, które podpowiada co branża może teoretycznie zrobić.

Odpowiedź przyszła 25 czerwca 2021, a udzielił jej Zbigniew Wojciechowski, zastępca dyrektora departamentu. Pełny dokument znajdziecie poniżej i zachęcamy do lektury, która niestety jest dość smutna dla branży. Pokazuje, że w zasadzie nie planuje się żadnego przedłużania dotychczasowej pomocy i wsparcia dla poszkodowanych przez wprowadzone obostrzenia przedsiębiorców. Wybraliśmy też dla Was kilka najciekawszych cytatów.

„Niemniej aktualnie nie jest planowane przedłużanie wsparcia branżowego, np. w postaci Tarczy finansowej 3.0. Nie prowadzi się również prac nad wprowadzeniem zmian w zakresie obowiązujących warunków udzielenia wsparcia.”

Reklama

„W najbliższym czasie działania będą skupione na tworzeniu bodźców podatkowych, które będą wspomagały inwestycje przedsiębiorstw oraz na kierowaniu do gospodarki środków unijnych.”

„W odniesieniu do opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych… zwolnienie przedsiębiorców z opłaty jest zależne od stosownych uchwał rad gmin.”

Odpowiedź Do Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.