Pierwszy hotel z siecią 5G

0
210
Dzięki umowie podpisanej pomiędzy Intercontinental, Shenzhen, Shenzhen Telecom i Huawei, powstanie pierwszy smart hotel 5G. Umożliwi on gościom hotelu dostęp do innowacyjnych rozwiązań i luksusowych usług.

Aby w pełni pokryć hotel siecią 5G, operator Shenzhen Telecom wykorzystał do tego rozwiązania Huawei. Posłużą one jako platforma dla usług nowej generacji – innowacyjnych aplikacji hotelowych dla smartfonów i dedykowanych terminali. Jak informuje w oficjalnym komunikacie chiński producent elektroniki, udogodnieniami, które pojawią się w inteligentnym hotelu będą roboty powitalne, terminale połączone z chmurą za pomocą 5G, gry w chmurze 5G oraz ergometry treningowe wykorzystujące wirtualną rzeczywistość.

Korzystając z zaawansowanej technologii 5G, mamy nadzieję na kompleksową transformację całego hotelu. Jesteśmy także gotowi do dalszej współpracy w celu zbadania dogłębnego zastosowania technologii 5G w branży hotelarskiej i turystyce – zaznaczył dyrektor generalny Shenzhen OCT Hotel Development Golden Sun.

Reklama

Na razie, w ramach inauguracji projektu, sieć 5G dostępna jest tylko na jednym piętrze hotelu, w apartamentach prezydenckich oraz w lobby. Goście mogą korzystać z niej za pomocą terminali hotelowych i kompatybilnych smartfonów.

W przyszłości chcemy zapewnić kompletny zasięg sieci nowej generacji w całym hotelu i razem z Intercontinental Shenzhen i Huawei zbudować wzorcowy model biznesowy 5G dla wszystkich pięciogwiazdkowych obiektów na świecie – zapowiedział zastępca dyrektora generalnego China Telecom Shenzhen Branch Feng Wei.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.