Węgierski przewoźnik uruchomił siedem nowych połączeń z Polski

0
753
Od początku tygodnia klienci tanich linii lotniczych Wizz Air mogą podróżować na nowych trasach z Warszawy i Katowic. To jednak nie jedyny bieżący projekt węgierskiej firmy związany z rozwojem bazy zlokalizowanej w stolicy województwa śląskiego.

Wizz Air zainaugurował właśnie nowe połączenia z Katowic do Faro, Malagi, Memmingen, Charkowa, Porto i Podgoricy oraz z Warszawy do stolicy Czarnogóry. Samoloty na wszystkich wymienionych trasach, poza kierunkiem niemieckim, będą kursować dwa razy w tygodniu. Loty do bawarskiego Memmingen będą się natomiast odbywać z dwukrotnie większą częstotliwością.

„Do tej pory samoloty obsługiwały głównie lotnisko w Podgoricy – stolicy Czarnogóry. Katowice-Pyrzowice to zdecydowanie ulubione lotnisko Ślązaków i nie tylko. Zauważyliśmy spore zainteresowanie […] również Klientów z ościennych województw, a nawet dalszych zakątków Polski” – powiedziała Gabrela Mańka-Sokullu, właścicielka katowickiego biura podróży Rego-Bis, dla portalu „Tur Info”.

 

Spółka zarządzana przez Józsefa Váradiego kontynuuje również proces rozbudowy swojej śląskiej bazy. Flotę węgierskiego przewoźnika w Katowicach-Pyrzowicach zasilą dwa samoloty z rodziny Airbus A320 (łączna wartość inwestycji to 202 mln $), a do końca roku liczba pracowników tamtejszej załogi ma wzrosnąć do 180.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.