Coraz więcej osób korzysta z oferty noclegowej w Polsce

0
1027
Premierowy kwartał tego roku przyniósł tendencję zwyżkową w zakresie wykorzystania polskiej bazy noclegowej. Wyraźnej poprawie uległy nie tylko wskaźniki dotyczące ogólnej liczby udzielonych noclegów, ale także liczby turystów z zagranicy, którzy zdecydowali się wynająć w tym czasie pokój lub apartament nad Wisłą.

Dane przedstawione przez Główny Urząd Statystyczny mogą napawać pracowników branży hotelarskiej optymizmem. W porównaniu z trzema premierowymi miesiącami ubiegłego roku nastąpiła dość wyraźna zwyżka ogólnej liczby osób korzystających z bazy noclegowej (o 7,0%) oraz liczby udzielonych noclegów (o 8,2%). Ponadto coraz więcej turystów zagranicznych zakwaterowuje się w obiektach zlokalizowanych na terenie naszego kraju (wzrost o 12,4%), co oczywiście skutkuje większą liczbą wynajętych pokoi przez obcokrajowców o ponad 10%.

Od stycznia do marca 2018 roku z turystycznej oferty noclegowej w Polsce skorzystało 6,3 mln turystów. Łącznie udzielono im 15,8 mln noclegów, z czego aż 10 mln w samych obiektach hotelowych: hotelach, motelach, czy pensjonatach. 2,4 mln odwiedzających zatrzymało się w zakładach uzdrowiskowych, a około miliona w ośrodkach wczasowych.

Turyści z zagranicy najchętniej zakwaterowywali się w obiektach hotelowych, co stanowi 83,6% wszystkich noclegów udzielonych obywatelom innych krajów. Jako ciekawostkę GUS podaje fakt, iż udział noclegów udzielonych w hotelach wynosił aż 73,1% ogółu noclegów udzielonych obcokrajowcom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.