Coraz więcej osób korzysta z oferty noclegowej w Polsce

0
98
Premierowy kwartał tego roku przyniósł tendencję zwyżkową w zakresie wykorzystania polskiej bazy noclegowej. Wyraźnej poprawie uległy nie tylko wskaźniki dotyczące ogólnej liczby udzielonych noclegów, ale także liczby turystów z zagranicy, którzy zdecydowali się wynająć w tym czasie pokój lub apartament nad Wisłą.

Dane przedstawione przez Główny Urząd Statystyczny mogą napawać pracowników branży hotelarskiej optymizmem. W porównaniu z trzema premierowymi miesiącami ubiegłego roku nastąpiła dość wyraźna zwyżka ogólnej liczby osób korzystających z bazy noclegowej (o 7,0%) oraz liczby udzielonych noclegów (o 8,2%). Ponadto coraz więcej turystów zagranicznych zakwaterowuje się w obiektach zlokalizowanych na terenie naszego kraju (wzrost o 12,4%), co oczywiście skutkuje większą liczbą wynajętych pokoi przez obcokrajowców o ponad 10%.

Od stycznia do marca 2018 roku z turystycznej oferty noclegowej w Polsce skorzystało 6,3 mln turystów. Łącznie udzielono im 15,8 mln noclegów, z czego aż 10 mln w samych obiektach hotelowych: hotelach, motelach, czy pensjonatach. 2,4 mln odwiedzających zatrzymało się w zakładach uzdrowiskowych, a około miliona w ośrodkach wczasowych.

Reklama

Turyści z zagranicy najchętniej zakwaterowywali się w obiektach hotelowych, co stanowi 83,6% wszystkich noclegów udzielonych obywatelom innych krajów. Jako ciekawostkę GUS podaje fakt, iż udział noclegów udzielonych w hotelach wynosił aż 73,1% ogółu noclegów udzielonych obcokrajowcom.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.