4 maja: hotele na 50%, gastronomia w ogródkach. Czy oby na pewno?

0
2306
Photo by Ashutosh Dave on Unsplash

W poniedziałek podczas spotkania Jarosława Gowina z przedstawicielami Rady Przedsiębiorczości padła deklaracja i daty otwierania poszczególnych branż.

W najbliższą środę odbędzie się kolejna konferencja prasowa, podczas której będą ogłoszone dalsze obostrzenia. Wszyscy liczą na to, że 4 maja będzie datą przełomową i zapadną decyzję o otworzeniu hoteli i gastronomii na świeżym powietrzu.

Tymczasem Jarosław Gowin spotkał się z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców i zadeklarował chęć otwarcia branży hotelowej i gastronomicznej właśnie po długim weekendzie majowym. Jeżeli tak się faktycznie stanie to działalność tych sektorów będzie oczywiście ściśle regulowana przepisami sanitarnymi.

Reklama

Zakłada się, że hotele będą mogły przyjąć do 50% dostępnym miejsc noclegowych. Gastronomia natomiast poza wynosami i dowozami, które dziś są jedynym możliwym sposobem prowadzenia tej działalności, będzie mogła otworzyć swoje ogródki i świadczyć usługi na świeżym powietrzu. W tym samym terminie mógłby być odblokowany handel, a więc działalność sklepów o powierzchni powyżej 2000 m.kw. oraz galerii handlowych.

Michał Dworczyk, Szef KPRM
„W środę o g. 10:00 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tam zapadną ostateczne decyzje. I w zależności od ich ostatecznego kształtu, również dotyczącego tego terminarza, te decyzje zostaną w środę zaprezentowane.”

W ubiegłym tygodniu rzecznik rządu zapowiadał, że przedstawiany plan odmrażania gospodarki będzie kompleksowy. Zatem spodziewamy się, że w najbliższą środę poznamy jego szczegóły i wszystkie terminy, które będą kluczowe dla poszczególnych branż, w tym dla gastronomii i hotelarstwa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!