2018 rekordowym rokiem także dla katowickiego lotniska

0
944
Jak podaje Zarząd Katowice Airport, tegoroczny październik był dwudziestym ósmym miesiącem z rzędu, w którym na górnośląskim lotnisku odnotowano wzrost ruchu pasażerskiego. Okres ten był również jednym z najlepszych w historii pyrzowickiego portu.

Zaprezentowane statystyki są imponujące – z usług portu lotniczego Katowice-Pyrzowice w ubiegłym miesiącu skorzystało 372 758 pasażerów, a więc ponad 60 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego toku (wzrost o 19%). Z regularnych kursów skorzystały 251 552 osoby, natomiast 116 767 podróżnych zdecydowało się na kurs czarterowy.

Od stycznia pyrzowickie lotnisko obsłużyło już blisko 4,5 mln pasażerów, czyli ponad 900 tys. więcej niż w 2017 roku. Zanosi się zatem na to, iż następne 12 miesięcy będzie obfitowało w kolejne rekordy. Zgodnie z szacunkami, do końca grudnia br. z największego aeroportu na Górnym Śląsku zostanie odprawionych łącznie 4,8 mln pasażerów.

„W październiku bieżącego roku, po raz pierwszy w historii lotniska, obsłużony został czteromilionowy pasażer w roku kalendarzowym. Z kolei w ostatnią niedzielę minionego miesiąca, wszedł w życie zimowy rozkład lotów. W przypadku Pyrzowic charakteryzuje się bogatą i różnorodną, jak na sezon zimowy, siatką połączeń czarterowych. Obok popularnych kierunków wypoczynku takich jak Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Turcja, Maroko, Tunezja czy Portugalia w naszej tegorocznej ofercie znaleźć można także Oman, Kenię, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy też najdłuższe bezpośrednie połączenie do Dominikany. Zimowa oferta połączeń regularnych uzupełniona zostanie o Turyn. Kierunek ten pod koniec grudnia uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT. W ciągu najbliższych miesięcy spodziewamy się wzrostu ruchu pasażerskiego na poziomie od 10% do 15%” – podaje Artur Tomasik, prezes zarządzający Katowice Airport.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach istnieje od 1966 roku i może pochwalić się jedną z najdłuższych dróg startowych w Polsce (3200 m długości i 45 m szerokości). Pod względem liczby odprawianych pasażerów oraz liczby operacji lotniczych plasuje się aktualnie na czwartym miejscu wśród krajowych portów lotniczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.