AccorHotels zamierza przejąć pełną kontrolę nad portfelem aktywów Orbisu

0
945
Do Komisji Nadzoru Finansowego wpłynęło zawiadomienie od Grupy AccorHotels, która poinformowała o zamiarze wezwania do sprzedaży wszystkich akcji Orbisu znajdujących się poza kontrolą francuskiej spółki. Mowa o 47,31% kapitału zakładowego, a więc 21 800 593 akcjach.

Zapisy na sprzedaż akcji rozpoczną się już w drugiej połowie grudnia, a cała procedura potrwa nieco ponad miesiąc. Umowa nabycia papierów wartościowych ma zostać parafowana 23 stycznia 2019 i rozliczona na przestrzeni pięciu dni. Pośrednikiem w transakcji jest Santander Biuro Maklerskie.

„Zgodnie z treścią wezwania, rozpoczęcie zapisów planowane jest na 17 grudnia 2018 r., a zakończenie na 18 stycznia 2019 r. Cena ta oznacza premię w wysokości ok. 20% wobec ceny zamknięcia na sesji w dniu poprzedzającym ogłoszenie wezwania, ok. 11% premii wobec średniego kursu akcji Orbisu na GPW ważonego wolumenem obrotu za 3 miesiące poprzedzające ogłoszenia wezwania, oraz ok. 3% premii wobec średniego kursu akcji Orbisu na GPW ważonego wolumenem obrotu za 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania”

Oficjalny komunikat AccorHotels

Grupa AccorHotels dąży do pozyskania takiej liczby akcji, która zapewni minimum 90% udziałów w Orbisie. Wówczas będzie można wszcząć procedurę przymusowego wykupu pozostałych akcji od mniejszościowych akcjonariuszy grupy kapitałowej zarządzanej przez Gillesa Clavie. Celem takiego działania jest przede wszystkim wycofanie kontrolowanego podmiotu z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

„Proponowana transakcja pozwoli AccorHotels przyspieszyć rozwój Orbisu w regionie. Co więcej, pozwoli ona AccorHotels na dalsze wdrożenie aktywnej polityki zarządzania aktywami” – tłumaczy Sébastien Bazin, prezes AccorHotels.

Aktualna cena akcji Orbisu jest wyższa o ponad 16% od kursu obowiązującego na zamknięciu poniedziałkowej sesji na GPW (75,80 zł).


AccorHotels jest wiodącą na świecie grupą hotelową działająca na rynku turystyki i usług lifestylowych, a także liderem innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, który oferuje wyjątkowe doświadczenia z pobytu w ponad 4300 hotelach, kurortach i rezydencjach zlokalizowanych w 100 krajach. Mając w portfolio luksusowe marki o międzynarodowej renomie (luksusowe, ekonomiczne – od wysokiej do średniej kategorii, czy lifestylowe), AccorHotels od ponad 50 lat dostarcza specjalistyczną wiedzę i know-how w zakresie usług hotelowych.

Akcje Accor SA są notowane na giełdzie Euronext w Paryżu (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku pozagiełdowym w Stanach Zjednoczonych (kod: ACRFY).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.