Znane linie lotnicze wzmacniają swoją pozycję w Polsce

0
1321
Zarząd Ryanair wprowadził nowy plan redukcji swojej floty. Przed zbliżającym się sezonem zimowym liczba samolotów w Dublinie zmniejszy się z 30 do 24, co ma wzmocnić działalność zarządzanego przez Michaela O’Leary’ego przedsiębiorstwa w kraju nad Wisłą.

Decyzja irlandzkiego przewoźnika może mieć poważne konsekwencje dla pracowników. Szacuje się, że pracę może stracić ponad 100 pilotów i 200 osób personelu pokładowego. Firma tłumaczy, że planowane zmiany spowodowane są powtarzającymi się strajkami dublińskiej kadry. Pracownicy otrzymali już 90-dniowe wypowiedzenia, jednak aby zminimalizować liczbę zwalnianych osób, Ryanair zaoferuje im transfery do Polski lub innych baz.

Jak oświadczył przewoźnik, podłożem redukcji są dynamicznie rozwijające się polskie linie czarterowe Ryanair Sun, które szybko zanotowały zysk. Równocześnie odnotowano wyraźny spadek liczby rezerwacji i przychodów z biletów w Irlandii.

Co taki obrót spraw oznacza dla Polski? Ryanair Sun otrzyma 10 dodatkowych samolotów, czyli dwa razy więcej niż oferowano mu tego lata. Najprawdopodobniej usuniętych zostanie też kilka połączeń z Dublinem i zmniejszy się częstotliwość lotów na niektórych trasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.