Zakończył się Konkurs Polskich Win

0
977
Fot.: Materiały prasowe Stowarzyszenia Sommelierów Polskich

Konkurs Polskich Win to profesjonalny konkurs winiarski odbywający się nieprzerwanie od 2014 roku. Z każdym rokiem bierze w nim udział coraz większa liczba producentów wina gronowego z całego kraju. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i zaufaniem zarówno wśród winiarzy jak i wśród dystrybutorów oraz sprzedawców win.

Przyznawane medale są nie tylko wyróżnieniem i dowodem uznania dla twórców wina, są również solidną gwarancją jakości oraz pewną rekomendacją dla konsumentów i branży winiarskiej. Nie ograniczamy się do samej oceny wina, promujemy najlepsze polskie etykiety pokazując ich jakość i różnorodność; przekonujemy restauracje i sklepy, że nasze rodzime winnice mają bardzo dużo do zaoferowania. Nieustannie zachęcamy konsumentów do próbowania polskich win jedocześnie udowadniając, że polskie wino doceniane jest również przez profesjonalistów, którzy z winem pracują na co dzień. Pozwala to na rekomendację najlepszych polskich etykiet jeszcze szerszej grupie odbiorców branżowych oraz konsumentów.

Wina oceniane były w ciemno w ośmiu kategoriach: polskie wina białe wytrawne, białe półwytrawne i półsłodkie, musujące, różowe, czerwone, słodkie, specjalne oraz (i tu nowość) wina amatorskie. Ostatnia kategoria dedykowana jest producentom niezarejestrowanym, którzy chcieliby poddać profesjonalnej ocenie swoje wina.

W dniach 14-15 lipca 2022 odbyła się IX Konkurs Polskich Win w Jaśle. Jury w składzie: Tomasz Kolecki (przewodniczący jury i komisji nr 1), Grzegorz Jach (przewodniczący komisji nr 2), Bartek Nowakowski, Jan Bester, Wojciech Starzycki, Ewa Relidzyńska, Katarzyna Korzeń, Jarosław Baranowski, Jarosław Pochłopień, Marcin Krzystolik, oceniło 215 win zgłoszonych do Konkursu przez 59 producentów. Przyznało łącznie 20 złotych, 35 srebrnych i 65 brązowych medali.

Pełną listę nagrodzonych win możecie Państwo zobaczyć tutaj: https://www.winiarze-jaslo.pl/aktualnosci/ix-konkurs-polskich-win-w-jale-wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.