Znane biuro podróży ogłosiło niewypłacalność

0
906
Ze względu na problemy finansowe biura podróży Millennium Travel, ponad 300 jego klientów utknęło w Grecji, Albanii i Bułgarii. Legnickie przedsiębiorstwo utraciło bowiem zdolność realizacji umów zawartych z podróżnymi w zakresie organizacji ich powrotu do Polski.

„Marszałek Województwa Dolnośląskiego informuje, że dnia 20 września 2018 r. Millennium Travel International Sp. z o.o. (ul. Jaworzyńska 14/5, 59-220 Legnica, nr KRS: 0000376467), posiadający wpis do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych nr 452/6/2011, złożył oświadczenie o niewypłacalności. Przedsiębiorca nie jest w stanie wywiązać się z umów, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawartych z podróżnymi oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne, stosownie do przepisu art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych” – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego wraz z ubezpieczycielem AXA (touroperator posiadał gwarancję ubezpieczeniową o wartości 1,2 mln zł – przyp. red.) pracują, by umożliwić przebywającym na wakacjach turystom dalszy pobyt, a później planowy powrót do kraju. Wiadomo już, że imprezy turystyczne zaplanowane po 20 września 2018 r. nie odbędą się. Koszt powrotu urlopowiczów oszacowano na ok. 600 tys zł.

Biuro Millennium Travel International rozpoczęło działalność przed siedmioma laty. Zajmowało się głównie organizacją wycieczek do Albanii, Bułgarii, Grecji i Hiszpanii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.