Krakowscy restauratorzy powalczą o zniesienie restrykcyjnych ograniczeń

0
1004
Przedsiębiorcy ze stolicy Małopolski zarejestrowali w Krakowie Komitet Wyborczy Wyborców Krakowskich Restauratorów. Wspólnymi siłami chcą zawalczyć o zniesienie ograniczeń, które krępują swobodę działalności gospodarczej. Ich pierwszym celem jest rozpoczęcie merytorycznego dialogu z władzami miasta.

Podczas piątkowej konferencji przedstawiciel Komitetu, Jakub Adamczyk zadeklarował, że w ciągu dwóch najbliższych tygodni przedstawieni zostaną kandydaci do Rady Miasta oraz program, nad którym cały czas trwają prace. Dodatkowo stwierdził, że Komitet nie wystawi swojego kandydata na prezydenta miasta.

„Jednym z naszych głównych celów będzie rozpoczęcie prawdziwego dialogu między restauratorami, sklepikarzami, osobami, które codziennie realnie pracują dla krakowian a Radą Miasta i prezydentem. Gdyby taka współpraca faktycznie istniała, radni nie uchwalaliby tak godzących w nas przepisów, które mniej lub bardziej widoczne, duszą kolejne restauracje, sklepiki czy inne lokale usługowe” – powiedział Adamczyk.

Warto nadmienić, iż Adamczyk jest właścicielem dwóch restauracji i sam zamierza kandydować do Rady Miasta. Kością niezgody pomiędzy restauratorami a krakowskim magistratem są m.in. wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu po godz. 22 (który de facto nie zyskał akceptacji Rady Miasta), zmniejszenie liczby punktów, w których sprzedawane są napoje wysokoprocentowe oraz ograniczenia wynikające z uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto.

„Myślimy, że obowiązujące obecnie regulacje są zbyt restrykcyjne” – zakończył Adamczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.