Znana w branży gastronomicznej firma Rational świętuje

0
525

Rational, firma doskonale znana na rynku gastronomicznym może pochwalić się kolejnym sukcesem. Właśnie wyprodukowano 50 tys. urządzenie, które rewolucjonizuje pracę w kuchni.

To wielki dzień dla Rational Wittenheim SAS, czyli miejsca, gdzie produkowane jest iVario: w czerwcu wyjechał stąd 50-tysięczny iVario. To ogromny sukces i dowód na to, że zapotrzebowanie na urządzenia stale rośnie. Niesie to za sobą konieczność zwiększenia mocy produkcyjnej. Firma Rational już działa w tym zakresie, czego dowodem było wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy zakład produkcyjny. Już wiosną 2023 otwarte zostaną zakład produkcyjny, biura, centrum szkoleniowe i restauracja firmowa na powierzchni 10,000 m2.

„Musimy teraz ponownie dostosować wydajność, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu,” wyjaśnił Peter Wiedemann, Chief Technology Officer w Rational, podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego. Urządzenia z zakładu w Wittenheim są obecnie dostarczane do ponad 120 krajów na całym świecie. Firma zainwestuje łącznie 30 milionów euro w nowy budynek tworząc zdolność produkcyjną 25 tys. urządzeń rocznie. Ponadto w budynku znajdzie się również kompleks biurowy z ponad 3 tys. miejsc pracy, centrum szkoleniowe, restauracja firmowa na 300 miejsc i małe muzeum. Rational wybuduje zrównoważony budynek m.in. z wydajną, smukłą i oszczędną materiałowo konstrukcją stalową, która będzie wyjątkowo energooszczędna. Dodatkowo budynek będzie ogrzewany i chłodzony pompą ciepła, będzie miał inteligentne, zależne od światła dziennego sterowanie oświetleniem LED z wydzielonymi strefami oświetlenia w celu oszczędzania energii, a przeszklenie budynku zapewni najlepsze możliwe warunki pracy.

„Wielkość produkcji, w tym nasz 50-tysięczny iVario pokazują tylko, jak wyjątkowe są to produkty,” wyjaśnił Wiedemann podczas uroczystości związanych z produkcją 50-tysięcznego iVario Pro 2-S, który trafi do Elodie Louvet i jej Bistro d’Elo w Verdun we Francji. Urządzenie zostało zamontowane już 1 lipca. Przed instalacją Pani Louvet powiedziała: „Nie mogę się doczekać, kiedy po raz pierwszy użyję mojego nowego iVario i czuję się, jakbym czekała na prezent świąteczny”. Ponieważ jest sama w kuchni, zdecydowała się na połączenie iVario i iCombi Pro i już wie, że jej praca znacząco się zmieni.

Podobnie jak Elodie Louvet, firma Rational z optymizmem patrzy w przyszłość: „Z niecierpliwością czekamy na jeszcze większą liczbę zadowolonych klientów,“ mówi Wiedemanns przy okazji dwóch uroczystości na raz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj