Dawid Miotk będzie reprezentował Polskę w konkurencji Obsługa Gości Hotelowych

1
1047
Fot.: Materiały prasowe WorldSkills Poland

Dawid Miotk, obecnie absolwent Zespołu Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni, w listopadzie 2021 roku, podczas ogólnokrajowych zawodów SkillsPoland w Gdańsku, zdobył bilet do Szanghaju na Branżowe Igrzyska Olimpijskie WorldSkills.

31 maja 2022 roku WorldSkills International ogłosiło anulowanie WorldSkills Shanghai 2022 z powodu pandemii. Po tej decyzji tegoroczna międzynarodowa rywalizacja została przeniesiona do 15 krajów i regionów, gdzie ponad 1000 liderów branż z 58 państw będzie rywalizować w 61 konkurencjach. Wśród krajów członkowskich jest także Polska. Nasz kraj w konkurencji Obsługa Gości Hotelowych reprezentować będzie Dawid Miotk z Żukowa. Tegoroczne zawody umiejętności są znane pod wspólną nazwą WorldSkills Competition 2022 Special Edition. Jest to oficjalny zamiennik WorldSkills Shanghai 2022.

Fot.: Materiały prasowe WorldSkills Poland

W dniach 6-9 października 2022 roku, podczas zawodów w Szwajcarii, Dawid będzie rywalizował o tytuł najlepszego hotelarza na świecie. O złoty medal walczyć będzie 16 osób z całego świata, m.in. Chin, Japonii, Filipin, Kazachstanu, Francji, Niemiec. Wspólnie ze swoim ekspertem Katarzyną Thiel-Winkler wylatują do Genewy już 2 października. Stamtąd pociągiem zostaną przetransportowani na miejsce zawodów, do Montreax. Pierwszego dnia, kiedy eksperci będą się szkolili w zakresie oceny poszczególnych konkurencji, dla zawodników zaplanowano wycieczki turystyczne po Szwajcarii. Kolejne dwa dni przeznaczone są na wspólne szkolenia i familiaryzację. Uroczysta ceremonia otwarcia oraz zawody odbędą się w Casino Barrièr zlokalizowanym tuż przy Hotelu Eden Palace au Lac, w którym zakwaterowany zostanie polski team.

Fot.: Materiały prasowe WorldSkills Poland

Zawody w konkurencji Obsługa gości hotelowych (eng. Hotel Reception) będą składać się z 18 konkurencji. Rywalizacja skupia się głównie na umiejętnościach miękkich, działaniu w sytuacjach kryzysowych, wystąpieniach publicznych, marketingu. Wszystkie te umiejętności zostaną ocenione podczas pięciu modułów:
1. Front Office
2. Back Office
3. Front i Back Office (Mix)
4. Spead
5. Assesment Center

Fot.: Materiały prasowe WorldSkills Poland

Najlepszych hotelarzy z całego świata oceniać będą eksperci z 17 krajów.
10 października w Lozannie odbędzie się uroczysta ceremonia zamknięcia mistrzostw. Po powrocie do Polski Dawid rozpocznie przygotowania do SkillsPoland 2022 – eliminacji krajowych do mistrzostw Europy EuroSkills 2023, aby znów mieć możliwość reprezentowania naszego kraju w swojej konkurencji.

W przygotowaniach zawodnika do Mistrzostw brali udział angliści, aktorzy, native-speakerzy. Dawid odbywał staże w prestiżowych hotelach w Trójmieście i Warszawie, a także aktywnie uczestniczył w szkoleniach branżowych organizowanych przez IGHP. Dzięki dużemu zaangażowaniu w organizację imprezy biegowej Kaszuby Biegają, Dawid doskonalił swoje umiejętności wystąpień publicznych oraz radzenia sobie w sytuacjach stresujących. Duże znaczenie motywujące i coachingowe miały też Zgrupowania kadry WorldSkills Poland oraz ogromne wsparcie Biura WorldSkills Poland. Przygotowania zawodnika koordynowali Ekspert krajowy konkurencji Katarzyna Thiel-Winkler oraz trener językowy Regina Ginalska-Graś.

Więcej o idei World Skills: https://en.wikipedia.org/wiki/WorldSkills
World Skills Poland: https://worldskillspoland.org.pl/poznaj-worldskills-poland/

Fot.: Materiały prasowe WorldSkills Poland

1 KOMENTARZ

  1. Chyba wybiorę się na te zawody i zobaczę na czym polega konkurs w ramach WorldSkills z zakresu „obsługa gości hotelowych”? Tam się dostaje jakiegoś problematycznego gościa i trzeba rozwiązać jego problem, czy coś innego? Wie ktoś może? 😃

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.