Trwa zjazd specjalistów sektora turystyki religijnej

0
773
W środę wystartowała w Krakowie druga edycja Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej. Na wydarzenie zarejestrowali się przedstawiciele ponad stu biur turystycznych z całego świata. Tegoroczna edycja potrwa do 11 listopada.

Tym razem Kongres odbywa się pod hasłem „Śladami św. Faustyny Kowalskiej: Boże Miłosierdzie zbawi świat”. W programie przewidziano prelekcje, wykłady oraz warsztaty (expo) z osobami reprezentującymi poszczególne sanktuaria z ponad 10 różnych krajów, takich jak Grecja, Izrael, Litwa, Portugalia czy Bośnia i Hercegowina. Zgromadzonym gościom umożliwiono także podziwiać uroki Krakowa oraz wszelkie atrakcje turystyczne, jakie znajdują się w byłej stolicy Polski.

„Na kongres przyjeżdżają kontrahenci z całego świata, aby uczyć się, jak oferować swoim klientom wycieczki i pielgrzymki do Krakowa, Małopolski i Polski. Do tej pory swój udział potwierdziło ponad 100 osób z takich krajów jak: Włochy, Hiszpania, USA, Kanada, Liban, Izrael, Dania, Litwa, Wietnam, Anglia, Malezja, Portugalia, Grecja, Indie, Argentyna, Andora, Meksyk, Brazylia i inne. Gośćmi honorowymi będą Fatima, Lourdes i Medjugorje. Widzimy, jak na naszych oczach w kalendarz międzynarodowych imprez w Krakowie wpisuje się ten nowy event: branżowe spotkanie specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej” – poinformował organizator kongresu Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel.

Ubiegłoroczna, premierowa edycja Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej z dewizą „Śladami św. Papieża Jana Pawła II” okazała się dużym sukcesem. Wydarzenie swoją obecnością zaszczyciło wówczas blisko dwustu przedstawicieli branży turystycznej.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest wymiana kontaktów pomiędzy uczestnikami, promocja Krakowa, obszarów Małopolski i całego kraju jako interesującej destynacji do odbywania podróży pielgrzymkowych, a także podkreślenie miejsca turystyki religijnej w globalnym przemyśle turystycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.