AmRest wzmacnia swoją pozycję na Starym Kontynencie

0
762
Grupa AmRest postanowiła powiększyć portfel i 16 lipca podpisała porozumienie, na mocy którego nabyła 100% udziałów w hiszpańskiej sieci restauracji Bacoa.

AmRest jest największą publicznie notowaną grupą restauracyjną w Europie Środkowej. W związku z podpisaniem umowy o przejęciu wszystkich udziałów restauracji Bacoa, spółka jeszcze bardziej umocni swoją pozycję na rynku międzynarodowym i wzbogaci portfel marek własnych.

Według postanowień umowy, spółka ma przejąć sieć restauracji Bacoa w Barcelonie i Madrycie. W sumie do AmRestu należeć będą teraz dwie restauracje własne firmy oraz cztery franczyzowe.

„Akwizycja sieci Bacoa jest strategicznym ruchem pozwalającym nam zaistnieć w segmencie „premium burgers” – kategorii cieszącej się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów oraz mającej ogromny potencjał wzrostu w Europie. Jesteśmy podekscytowani możliwościami rozwoju, jakie ta transakcja otwiera przed naszą firmą. Z jednej strony dodajemy do naszego portfela kolejną markę własną. Jednocześnie, w długim terminie pozwoli nam to umocnić nasza pozycję na rynkach restauracyjnych Europy Zachodniej. Spodziewana szybka finalizacja wspomnianej transakcji pozwoli nam na sprawną integrację biznesu Bacoa oraz dynamiczny rozwój sieci dochodowych restauracji, z czego od dawna słynie Grupa AmRest. Już dziś nie możemy się doczekać, by jak najwięcej klientów miało okazję spróbować świetnych burgerów Bacoa” – powiedział Michał Serwatka, Dyrektor ds. Fuzji i Przejęć.

Marka Bacoa powstała w 2010 roku i specjalizuje się w sprzedaży ręcznie robionych kanapek z segmentu premium. Kategoria premium burgers cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zalicza stały wzrost na rynku w Europie.

Koszt przejęcia hiszpańskiej burgerowni wyniósł ok. 3,7 mln € i został skorygowany o saldo gotówki oraz zadłużenia. Spółka nie poprzestaje jednak na Starym Kontynencie i rozwija swoje wpływy także w Rosji, Chinach i Stanach Zjednoczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.