Ważne porozumienie krakowskich obiektów eventowych

0
306
Przedstawiciele trzech największych w Małopolsce centrów kongresowo-widowiskowych podpisali 19 czerwca deklarację woli współpracy. Na mocy porozumienia obiekty będą udzielać sobie wzajemnych rekomendacji, co istotnie usprawni proces organizacji największych wydarzeń na terenie Krakowa, a każdemu z podmiotów zapewni możliwość korzystania z komplementarnej oferty miasta w zakresie profesjonalnej realizacji imprez.

Choć nieformalna kooperacja pomiędzy Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, Centrum Kongresowym ICE Kraków i TAURON Areną Kraków trwała już od dłuższego czasu, to dopiero 19 czerwca doszło do sformalizowania owej współpracy. W imieniu poszczególnych obiektów deklarację podpisali: Izabela Helbin (dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operator ICE Kraków Congress Centre), Małgorzata Marcińska i Jacek Gryzło (prezes i wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A., operator TAURON Arena Kraków) oraz Grażyna Grabowska (prezes zarządu Targi w Krakowie Sp. z o.o., właściciel EXPO Kraków). Miejski ratusz reprezentował natomiast Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

O znaczeniu tego dokumentu przekonywała m.in. Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego:

„Podpisaliśmy deklarację współpracy między trzema największymi ośrodkami, które organizują konferencje, spotkania, koncerty, czy imprezy sportowe. Zależy nam na tym, aby te trzy instytucje – bardzo ważne w mieście – ze sobą nie konkurowały, tylko współpracowały. Dogadujemy się od kiedy istniejemy, a dzisiaj to formalnie podpisaliśmy, że w momencie, gdy nasz budynek jest zajęty, albo technicznie czy gabarytowo niewystarczający, wtedy wdrażamy tzw. procedurę rekomendacji.”

Porozumienie dotyczy w głównej mierze podejmowania wspólnych działań mających na celu utrzymanie prestiżowych eventów w Krakowie, aby nie przejmowały ich centra kongresowe z innych polskich miast. Odnosi się to zwłaszcza do sytuacji, w których kalendarz imprez w danym obiekcie jest przepełniony, albo gdy nie jest on odpowiednio przygotowany pod względem technicznym, technologicznym, czy gabarytowym.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z wtorkowej uroczystości, która odbyła się w gościnnych progach ICE Kraków Congress Centre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.