Ważne porozumienie krakowskich obiektów eventowych

0
1153
Przedstawiciele trzech największych w Małopolsce centrów kongresowo-widowiskowych podpisali 19 czerwca deklarację woli współpracy. Na mocy porozumienia obiekty będą udzielać sobie wzajemnych rekomendacji, co istotnie usprawni proces organizacji największych wydarzeń na terenie Krakowa, a każdemu z podmiotów zapewni możliwość korzystania z komplementarnej oferty miasta w zakresie profesjonalnej realizacji imprez.

Choć nieformalna kooperacja pomiędzy Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków, Centrum Kongresowym ICE Kraków i TAURON Areną Kraków trwała już od dłuższego czasu, to dopiero 19 czerwca doszło do sformalizowania owej współpracy. W imieniu poszczególnych obiektów deklarację podpisali: Izabela Helbin (dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operator ICE Kraków Congress Centre), Małgorzata Marcińska i Jacek Gryzło (prezes i wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A., operator TAURON Arena Kraków) oraz Grażyna Grabowska (prezes zarządu Targi w Krakowie Sp. z o.o., właściciel EXPO Kraków). Miejski ratusz reprezentował natomiast Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

O znaczeniu tego dokumentu przekonywała m.in. Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego:

„Podpisaliśmy deklarację współpracy między trzema największymi ośrodkami, które organizują konferencje, spotkania, koncerty, czy imprezy sportowe. Zależy nam na tym, aby te trzy instytucje – bardzo ważne w mieście – ze sobą nie konkurowały, tylko współpracowały. Dogadujemy się od kiedy istniejemy, a dzisiaj to formalnie podpisaliśmy, że w momencie, gdy nasz budynek jest zajęty, albo technicznie czy gabarytowo niewystarczający, wtedy wdrażamy tzw. procedurę rekomendacji.”

Porozumienie dotyczy w głównej mierze podejmowania wspólnych działań mających na celu utrzymanie prestiżowych eventów w Krakowie, aby nie przejmowały ich centra kongresowe z innych polskich miast. Odnosi się to zwłaszcza do sytuacji, w których kalendarz imprez w danym obiekcie jest przepełniony, albo gdy nie jest on odpowiednio przygotowany pod względem technicznym, technologicznym, czy gabarytowym.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji wideo z wtorkowej uroczystości, która odbyła się w gościnnych progach ICE Kraków Congress Centre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.