Grupa AWBUD wybuduje hotel „By The Sea Resort” w Międzyzdrojach

0
1984
Grupa AWBUD podpisała umowę z firmą Minde Sp. z o.o. na realizację prac budowlanych w ramach obiektu hotelowego „By The Sea Resort”, który powstanie przy Alei Gwiazd 15 w Międzyzdrojach. Przedmiotem kontraktu jest wykonanie budynku hotelu wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Zawarta umowa jest następstwem podpisanego w lutym b.r. listu intencyjnego, na podstawie którego strony negocjowały warunki kontraktu. Zlecenie opiewa na kwotę 70,5 mln zł netto.

Czterokondygnacyjny obiekt hotelowy „By The Sea Resort”, który będzie realizowany przez Grupę Awbud, powstanie w rejonie ulic Promenada Gwiazd i Campingowej, tuż przy plaży i morzu. Budynek będzie pełnił funkcję aparthotelu z 207 pokojami, zapleczem konferencyjnym i medycznym oraz SPA.

W ramach kontraktu Grupa AWBUD wykona prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę oraz będzie odpowiedzialna za kompleksową realizację obiektu hotelowego, wraz z parkingiem podziemnym. Prace obejmą również wykończenie pomieszczeń, części wspólnych, wykonanie SPA hotelowego z basenem i saunarium, a także instalacji elektrycznych i sanitarnych. Umowa zakłada ponadto budowę osobnego obiektu przeznaczonego na klub jachtowy oraz bar, a także zagospodarowanie terenu wokół budynku, wykonanie dróg, chodników i małej architektury. Prace budowlane rozpoczną się w terminie 30 dni od uregulowania niezbędnych formalności poprzedzających uruchomienie inwestycji. Termin realizacji prac ustalono na koniec maja 2020 roku.

„Strategia rozwoju Grupy AWBUD zakłada koncentrację na tych segmentach rynku budowlanego, które pozwalają uzyskiwać zadowalający nas poziom rentowności, a budownictwo komercyjne niewątpliwie do takich należy. W bieżącym roku pozyskaliśmy kilka kontraktów z tego obszaru, m.in. od firmy Rossmann na budowę magazynu wysyłkowego, czy od spółki CD LOCUM INWESTYCJE Sp. z o.o. na realizację prac instalacyjnych w powstającej w Jarosławiu Galerii Handlowej „Stara Ujeżdżalnia”. Posiadamy pełen zakres kompetencji niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia, jakim jest budowa hotelu w Międzyzdrojach. Na przestrzeni 28 lat naszej działalności zebraliśmy bogate doświadczenie w realizacji obiektów hotelowych, a także innych budynków z przeznaczeniem komercyjnym, takich jak np. galerie handlowe, przestrzenie konferencyjno-biurowe i inne obiekty użyteczności publicznej, co było dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem Grupy AWBUD do realizacji tej inwestycji” – mówi Michał Wuczyński, Prezes Zarządu AWBUD S.A.

Grupa AWBUD posiada w swoim portfolio projektów z zakresu budownictwa komercyjnego realizacje obiektów hotelowych, zarówno w formule generalnego wykonawstwa, jak i w zakresie robót żelbetowych czy prac instalacyjnych. Wykonywała prace m.in. przy budowie hotelu Poziom 511 w Ogrodzieńcu, hotelu Piramida w Tychach czy hotelu Haston we Wrocławiu. Ponadto Instal-Lublin, spółka należąca do Grupy, realizowała instalacje w Grand Hotelu Lublinianka oraz Hotelu Orbis Zamoyski w Zamościu.

Grupa AWBUD posiada bogate doświadczenie w obszarze budownictwa przemysłowego, m.in. w zakresie budowy zakładów produkcyjnych, obiektów magazynowych, konstrukcji żelbetowych i specjalistycznych instalacji. AWBUD realizuje także projekty z zakresu rewitalizacji galerii handlowych oraz obiektów użyteczności publicznej, a także inwestycje z obszaru ekologii. Zespół blisko 450 wysoko wykwalifikowanych pracowników, w tym 100 inżynierów różnych specjalizacji, łączy doświadczenie i kompetencje wynikające z 28 lat działalności AWBUD na polskim rynku i realizacji ponad 450 inwestycji. Pracownicy Grupy AWBUD zdobywali doświadczenia w największych zarówno międzynarodowych, jak i polskich firmach budowlanych.

Grupa realizuje prace przede wszystkim w formule generalnego wykonawstwa. Kontrakty są pozyskiwane przez biura regionalne, znajdujące się w Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, a także przez centralę w Fugasówce w woj. śląskim. Najczęściej są to inwestycje o wartości od 10 do 100 mln zł. W strukturach Grupy AWBUD funkcjonuje własne biuro projektowe, zaś własne siły wykonawcze zapewniają wsparcie w realizacji kontraktów, w szczególności w obszarze prac żelbetowych i sanitarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.