Spodek i MCK: Centra wydarzeń, które ożywią Katowice

0
720
Fot.: Materiały prasowe

W 2023 roku Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach przyciągną tłumy odwiedzających, co stanowi doskonałą wiadomość dla branży hotelarskiej w regionie. Wydarzenia organizowane w tych obiektach generują znaczący ruch turystyczny, co przekłada się na wzrost popytu na noclegi. Oto przegląd najważniejszych informacji na temat planowanych wydarzeń w obu obiektach do końca 2023 roku.

Zaplanowane wydarzenia:

  1. Koncerty i Festiwale Muzyczne: W Spodku odbędą się koncerty takich artystów jak Katarzyna Nosowska, HEY, Kazik Staszewski, KULT, Lady Pank, Steczkowska, Kukulska, Szpak, Skawiński oraz Kwiat Jabłoni. Ponadto, zaplanowano festiwale Rawa Blues i MAYDAY Poland oraz koncerty wytwórni DOPEHUSE, Kacperczyka i Tre Voci.
  2. Wydarzenia Sportowe: Miłośnicy sportu będą mogli uczestniczyć w Turnieju Piłki Halowej Spodek SuperCup, X Szachowym Turnieju Przyjaźni Polsko-Węgierskiej oraz w meczach Ligi Europy Piłki Ręcznej z udziałem Górnika Zabrze. Ponadto, zaplanowano start nowego sezonu hokejowego z Mistrzem Polski GKS Katowice.
  3. Kultura i Rozrywka: W kalendarzu znajdują się różnorodne wydarzenia, takie jak religijne widowisko muzyczne Maryja, Targi Ślubne, Richtig Śląski Kabareton oraz multimedialne widowiska Beksiński.Live, Lord of the Rings i Anime Sympho Show.
  4. Konferencje i Targi: W obiektach odbędą się liczne wydarzenia biznesowe, w tym międzynarodowe, takie jak konferencja MicroTAS, Konferencja klimatyczna PRECOP 28, TOOLEX Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki oraz Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
  5. Edukacja i Nauka: Wśród wydarzeń edukacyjnych i naukowych warto wskazać Śląski Festiwal Nauki oraz obchody Europejskiego Miasta Nauki 2024.
  6. Inne: W obiektach odbędą się także wydarzenia z sektora medycznego, takie jak 48. Ogólnopolskie Dni Endoskopowe czy 2. Międzynarodowy Kongres Ginekologii Operacyjnej.

Kalendarz wydarzeń można śledzić na stronach na stronach www.mckkatowice.pl oraz spodekkatowice.pl, aby być na bieżąco z nadchodzącymi atrakcjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.