Wojciech Modest Amaro „odkurzy” zapomniane produkty

0
1226
Jak informuje „Portal Spożywczy”, znany z wielu produkcji telewizyjnych szef kuchni Wojciech Modest Amaro zamierza założyć własną farmę! Celem przedsięwzięcia ma być powrót na stoły nieco zapomnianych owoców i warzyw oraz wprowadzenie na polski rynek nowych produktów.

Według Amaro niekorzystną tendencją w gastronomii jest, że o wyborze danego produktu decydują w pierwszej kolejności czynniki niezwiązane ze smakiem.

„Smak znajduje się dopiero gdzieś na 4 lub 5 miejscu, a na pierwszym odporność, na drugim wydajność itp. Jako szef kuchni dostaję produkt wybrany nie ze względu na smak a inne wartości. Chcę produkt, który będzie wybrany przeze mnie ze względu na smak, ponieważ moim gościom serwuję coś wyjątkowego i to jest dla mnie kluczowe, dlatego też zakładam własną farmę” – tłumaczył w rozmowie z „Portalem Spożywczym” Wojciech Modest Amaro.

Farma jurora ósmej edycji kulinarnego reality-show „Top Chef” ma między innymi pomóc w odświeżeniu starych, rzadko już używanych owoców i warzyw.

„Zakładam farmę, która będzie zajmować się różnymi starymi i zapomnianymi produktami oraz bioróżnorodnością. Farma będzie działać dwutorowo. Z jednej strony inwestujemy w szklarnię i uprawę, a z drugiej strony powstanie centrum – budynek, w którym będziemy zajmować się bioróżnorodnością, która najbardziej mnie interesuje. Poprzez banki nasion, znajomości i współpracę z moimi kolegami z zagranicy będziemy to rozwijać. Ale to jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić. Na pewno nie zakładałbym farmy, żeby mieć własną miętę i bazylię, bo to każdy dostawca mi zapewni, ale chodzi właśnie o to, żeby ta farma wypromowała i dotknęła coś, czego nie ma na rynku lub zostało zapomniane” – wyjaśnił Amaro dla serwisu www.portalspozywczy.pl

Zakończenie inwestycji ma nastąpić wiosną przyszłego roku, wtedy też restaurator zaprezentuje efekty prac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.