Industrialny kompleks w Pabianicach jeszcze bardziej okazały

0
1731
Fabryka Wełny Hotel & SPA w Pabianicach zostanie znacznie rozbudowany. Prace nad przebudową kompleksu zlokalizowanego nad rzeką Dobrzynką rozpoczną się już w przyszłym miesiącu.

Czterogwiazdkowy hotel powstał w wyniku rewitalizacji dawnej fabryki rodziny Baruchów w Pabianicy. Inauguracja obiektu miała miejsce w 2014 roku. Obecnie goście mogą korzystać z 54 pokoi, w tym 4 apartamentów, basenu, Spa, kręgielni oraz siłowni.

Po czterech latach planowana jest kolejna przebudowa, w wyniku której liczba pokoi zwiększy się do 122. Plany rozbudowy zakładają, że budynek zajmie część parkingu. Na parterze znajdować się będą sale konferencyjne, z kolei na pierwszym i drugim piętrze umiejscowione zostaną kolejne pokoje. Nową część ze starą łączyć będzie przeszklony korytarz.

Hotel zostanie połączony z Fabryką Kultury, nową salą koncertową, która będzie miała dwa poziomy. Pierwszy poziom przeznaczony będzie na zaplecze techniczne, drugi natomiast na salę widowiskową na 500 osób. Fabryka Wełny zajmuje obecnie ok. 10 000 m2, nowa część zajmować będzie 3 000 m2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.