Wegetariańskie menu w KFC? W Wielkiej Brytanii trwają już testy!

0
1136
Amerykańska telewizja informacyjna CNN doniosła, że jedna z najpopularniejszych sieci barów fast-foodowych zamierza wprowadzić do swojego menu dania wegetariańskie. Rewolucyjne rozwiązanie znajduje się obecnie na etapie testów.

KFC zamierza wykonać duży ukłon w kierunku klientów preferujących posiłki bezmięsne. W Wielkiej Brytanii rozpoczęto już testy, które mają dać odpowiedź na pytanie, czy rozszerzenie menu o dania wegetariańskie rzeczywiście spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony konsumentów. Nie wiadomo natomiast, czy w ten sposób firmie założonej przez Harlanda Sandersa uda się załagodzić falę międzynarodowych protestów ze strony PETA, która zarzuca „nieetyczne traktowanie kurczaków przez dostawców KFC” oraz „uśmiercanie zwierząt będących źródłem mięsa”.

CNN informuje, że wegetariańskie menu KFC znajduje się na bardzo wczesnym etapie komponowania. Wciąż nie wiadomo, jakie nazwy miałyby nosić owe bezmięsne potrawy oraz z jakich składników miałyby być przygotowywane. Nowe propozycje w karcie dań KFC zostaną wprowadzone na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii nie wcześniej niż w przyszłym roku. Chyba, że tym razem swoje niezadowolenie postanowią wyrazić „konserwatyści” i „tradycjonaliści”…

KFC nie będzie jednak pionierem w sektorze fast foodów, który zaoferuje klientom dania wegetariańskie. W ubiegłym roku McDonald’s z powodzeniem wprowadził bowiem do swoich restauracji w Szwecji i Finlandii sojowego hamburgera (McVegan), zaś w menu brytyjskich lokali od pewnego czasu znaleźć można burgera z pasztecikiem z ciecierzycy (Vegetable Deluxe). Jeszcze wcześniej zaczęto natomiast sprzedawać wegańskie pizze w restauracjach Pizza Hut.

Kentucky Fried Chicken (KFC) to jedna z najpopularniejszych na świecie sieci barów szybkiej obsługi oferujących kultowe Kubełki i Big Boxy. Jak podaje spółka AmRest Holdings, będąca wyłącznym franczyzobiorcą KFC w Polsce, obecnie funkcjonuje nad Wisłą 246 lokali tej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.