Nowe połączenia zagraniczne z krakowskiego lotniska

0
99
Od tego miesiąca będzie można podróżować z portu lotniczego Kraków-Balice do nowych destynacji w Holandii i Austrii. Połączenie do kraju Beneluksu jest już trzecim realizowanym z małopolskiego aeroportu przez firmę Transavia.

Rejsy rozpoczynające się na krakowskim lotnisku będą finalizowane w Eindhoven – mieście położonym w południowej części Holandii. Linia lotnicza Transavia, będąca połączeniem francuskich linii Air France oraz holenderskiego przewoźnika KLM, oferuje kursy cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Czas podróży szacowany jest na dwie godziny.

„Cieszymy się, że jesteśmy w Krakowie, który jest naszą drugą destynacją w Polsce po Katowicach, gdzie lądujemy od 2017 roku” – skomentował Erik-Jan Gelink, Dyrektor ds. Komunikacji linii lotniczych Transivia.

Reklama

Oprócz lotów do Eindhoven, z Krakowa ruszy pod koniec miesiąca kolejne połączenie – do Wiednia. Kierunek uruchamiają działające w Austrii linie lotnicze założone w 2003 roku przez legendarnego kierowcę Formuły 1 – Nikiego Laudę. Większość udziałów w Laudamotion (75%) została jednak wykupiona przez irlandzkiego Ryanaira. Pierwszy kurs do Wiednia zostanie zrealizowany 28 października, a rozkład rejsów obejmuje poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

„Połączenie linii lotniczej Transavia do Eindhoven jest pierwszym z dziewięciu nowych połączeń, które zostaną zainaugurowane w najbliższych miesiącach. Nowego przewoźnika przywitaliśmy tradycyjnym salutem wodnym” – zdradził Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!