Nowe połączenia zagraniczne z krakowskiego lotniska

0
812
Od tego miesiąca będzie można podróżować z portu lotniczego Kraków-Balice do nowych destynacji w Holandii i Austrii. Połączenie do kraju Beneluksu jest już trzecim realizowanym z małopolskiego aeroportu przez firmę Transavia.

Rejsy rozpoczynające się na krakowskim lotnisku będą finalizowane w Eindhoven – mieście położonym w południowej części Holandii. Linia lotnicza Transavia, będąca połączeniem francuskich linii Air France oraz holenderskiego przewoźnika KLM, oferuje kursy cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Czas podróży szacowany jest na dwie godziny.

„Cieszymy się, że jesteśmy w Krakowie, który jest naszą drugą destynacją w Polsce po Katowicach, gdzie lądujemy od 2017 roku” – skomentował Erik-Jan Gelink, Dyrektor ds. Komunikacji linii lotniczych Transivia.

Oprócz lotów do Eindhoven, z Krakowa ruszy pod koniec miesiąca kolejne połączenie – do Wiednia. Kierunek uruchamiają działające w Austrii linie lotnicze założone w 2003 roku przez legendarnego kierowcę Formuły 1 – Nikiego Laudę. Większość udziałów w Laudamotion (75%) została jednak wykupiona przez irlandzkiego Ryanaira. Pierwszy kurs do Wiednia zostanie zrealizowany 28 października, a rozkład rejsów obejmuje poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

„Połączenie linii lotniczej Transavia do Eindhoven jest pierwszym z dziewięciu nowych połączeń, które zostaną zainaugurowane w najbliższych miesiącach. Nowego przewoźnika przywitaliśmy tradycyjnym salutem wodnym” – zdradził Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.