Nowe centrum serwisowe w stolicy Podkarpacia

0
1049
Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka wciąż się rozwija. Polska Grupa Lotnicza ogłosiła właśnie plan budowy centrum serwisowego dla samolotów pasażerskich. Będzie ono obsługiwać maszyny szerokokadłubowe, takie jak Boeing 787 Dreamliner, Boeing 777 czy Airbus A350.

Pod listem intencyjnym w sprawie budowy centrum serwisowego w Rzeszowie podpisy złożyli Prezes Polskiej Grupy Lotniczej i Polskich Linii Lotniczych LOT – Rafał Milczarski, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz wicemarszałek Bogdan Romaniuk. Tym samym wszystkie podmioty zobowiązały się do podjęcia działań umożliwiających realizację projektu.

„PGL docenia unikalne zasoby, kompetencje i doświadczenie Województwa Podkarpackiego dla szeroko rozumianego transportu lotniczego. W nowym centrum serwisowym samolotów znajdzie zatrudnienie wysoce wykwalifikowana kadra inżynierów i mechaników lotniczych, których źródłem będą m.in. Dolina Lotnicza i Politechnika Rzeszowska.”


„Powstanie bazy serwisowej dla samolotów pasażerskich na Podkarpaciu to dowód na to, że rozwój spółek wchodzących w skład PGL i budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego oznacza rozwój nie tylko w sąsiedztwie Warszawy i Łodzi, ale też w innych regionach Polski. Baza MRO na terenie lotniska Rzeszów-Jasionka będzie pozytywnym bodźcem dla rynku pracy i dla gospodarki.”

Rafał Milczarski, Prezes PGL i LOT

Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka ochoczo poparł inicjatywę. Zadeklarował umożliwienie nabycia działek potrzebnych do przeprowadzenia inwestycji, a także zapewnił pomoc w ich skomunikowaniu oraz uzbrojeniu.

Samorząd Podkarpacia zobowiązał się natomiast do współpracy wraz z PGL i LOT AMS w trakcie szkolenia oraz pozyskiwania pracowników mających obsługiwać nowe centrum serwisowe. Cały proces ma ułatwić stworzenie odpowiednich programów szkolenia w szkołach wyższych i średnich z obszaru całego Podkarpacia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.