„Stacja Wolność” – wyjątkowa inicjatywa na stulecie odzyskania niepodległości

1
966
PKP Intercity wraz z Polską Organizacją Turystyczną organizują z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości specjalne spacery z przewodnikami po polskich miastach. Pomysłodawcy inicjatywy „Stacja wolność” chcą w ten sposób zachęcić rodaków do poznawania historii swojego kraju.

Wybrane miejsca nie są przypadkowe. Dobrane zostały bowiem w taki sposób, aby bezpośrednio nawiązywały do odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas najbliższych weekendów spacery odbędą się w Gdyni (22 września) i Krakowie (23 września), a następnie w Poznaniu (29 września) i Warszawie (30 września).

„Po akcji „Polska Zobacz Więcej – Weekend Za Pół Ceny” to kolejne przedsięwzięcie realizowane wspólnie z naszym partnerem PKP Intercity. Wierzę, że dzięki tej inicjatywie Polacy poznają zarówno dzieje naszego kraju, jak i jego nieodkryte zakątki” – mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jeden spacer potrwa ok. 2,5 godziny i będzie mogło w nim wziąć udział 60 osób. Każdy uczestnik po zakończonym spacerze otrzyma bilety do miejscowych muzeów, m.in. do Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Narodowego i Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego w Poznaniu, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Zapisy trwają od 17 września.

PKP Intercity także mocno zaangażowało się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Kilka tygodni temu na trasy wyjechało 20 pociągów ozdobionych okolicznościową biało-czerwoną grafiką, która przedstawia sposoby celebrowania narodowego święta przez Polaków. Na sześćdziesięciu nowoczesnych pociągach, tj. Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART, znajdują się natomiast naklejki programu „Niepodległa”, które przedstawiają cyfrowo odświeżony rękopis Józefa Piłsudskiego. Oklejone maszyny będą kursować do końca bieżącego roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.