Warszawa – Zielona Góra nadal z LOT-em

0
1172
Przetarg na obsługę połączenia na trasie Warszawa – Zielona Góra ogłosiły władze województwa lubuskiego. Tylko jeden przewoźnik złożył swoją ofertę. Polskie Linie Lotnicze LOT będą realizowały to międzymiastowe połączenie.

LOT realizuje połączenia między Warszawą, a Zieloną Górą od dwóch lat. Obecna umowa kończy się z dniem 31 marca. Nowa pozwoli przewoźnikowi kontynuować loty przez kolejne 21 miesięcy. Loty finansowane są z budżetu województwa lubuskiego, z puli przeznaczonej na promocję regionu.

Wraz z nową umową zwiększy się ilość rejsów tygodniowo. Obecnie na tej trasie LOT wykonywał ich 12 od kwietnia będzie aż 20. Czyli po dziesięć w każdą stronę. Co ważne dla pasażerów loty będą odbywały się w korzystniejszych dla pasażerów godzinach niż do tej pory. Sam rejs trwa około godzinę.

Oferta zakłada, że loty będą odbywały się między Portem Lotniczym Zielona Góra, a lotniskiem Chopina w Warszawie z wykorzystaniem samolotów dysponujących co najmniej 50 miejscami. Wartość oferty złożonej przez PLL LOT opiewa na 14,9 mln pln.

„Złożony we wrześniu ub. roku wniosek dotyczy objęcia połączenia lotniczego między Zieloną Górą a Warszawą na trzy lata obowiązkiem użyteczności publicznej (PSO – Public Service Obligation), czyli wsparciem finansowym z budżetu państwa. To by m.in. pozwoliło uniknąć wspierania przewoźników pieniędzmi przeznaczonymi na promocję województwa” – wyjaśnił Marcin Jabłoński członek zarządu woj. lubuskiego.

W zeszłym roku lotnisko Zielona Góra/ Babimost obsłużyło ponad 21,6 tys. pasażerów; podróżni korzystający z połączeń oferowanych przez LOT stanowili zdecydowaną większość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.