W Wiśle powstaje pięciogwiazdkowy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy

1
3162
Crystal Mountain Resort to najnowszy projekt pracowni architektonicznej Q2Studio. Imponujący pięciogwiazdkowy obiekt o strukturze kryształu będzie mógł przyjąć blisko 500 gości!

Nowoczesny kompleks będzie zlokalizowany na zboczu Bukowej Góry w Wiśle (powiat cieszyński), a jego inauguracja przewidziana jest na 2020 rok. W Crystal Mountain Resort do dyspozycji gości zostanie oddanych aż 491 apartamentów wykończonych w luksusowym, pięciogwiazdkowym standardzie.

 

Źródło: crystal-mountain-resort.pl

Kształt budowli to niestandardowa bryła składająca się z trzech części noclegowych, które będą posiadać wspólną część funkcjonalną. Hotel będzie wyróżniał się także charakterystyczną, kryształową elewacją. Dzięki apartamentom obróconym pod kątem 45 stopni oraz licznym przeszkleniom uzyskane zostanie wrażenie lekkości, a odwiedzający będą mieli okazję podziwiać wspaniałą górską panoramę. Część gastronomiczna znajdzie się w przestrzeni lobby, zaś aquapark i bogata strefa SPA (m.in. gabinety kosmetyczne marki dr Irena Eris) umiejscowione będą w najniższej części obiektu. Ponadto taras zostanie wyposażony w basen bez krawędzi, tzw. „infinity”. Z dodatkowych funkcjonalności z pewnością dużym powodzeniem będą cieszyć się sale zabaw dla dzieci (Małpi Gaj dla kilkulatków, sale multimedialne dla starszych), sale kinowe oraz narciarnio-rowerownia.

Przygotowaniem projektu zajęli się specjaliści z Q2studio na zlecenie grupy Górskie Resorty, która znajduje się aktualnie na etapie realizacji dwóch innych kompleksów rekreacyjno-wypoczynkowych – Green Mountain w Karpaczu (planowane otwarcie jeszcze w tym roku) i Platinum Mountain w Szklarskiej Porębie (zakończenie prac przewidziano na przyszły rok). Architekci z dolnośląskiej firmy mieli za zadanie wkomponować obiekt w otaczający krajobraz, przy zachowaniu jego nowoczesności i funkcjonalności. Hotel położony będzie zatem na wysokości 560 m n.p.m, skąd będzie można podziwiać rzekę Wisłę oraz okoliczne miasto Beskid Śląski.

„Stworzyliśmy spójną koncepcję budynku, gdzie forma, funkcja i estetyka wynikają z siebie nawzajem” – podkreślają członkowie grupy Q2Studio.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe czy inwestorzy wiedza co właściciele chcą wybudować przed hotelem ???? Osiedle -blokowisko -poszukajcie na necie !!! Jawne oszustwo inwestorów i przyszłych gości !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.