Coca-Cola HBC – po raz kolejny liderem zrównoważonego rozwoju wśród producentów napojów w Europie

0
231

Według notowań Indeksu Dow Jones 2020, jednego z wiodących światowych wskaźników zrównoważonego rozwoju, Coca-Cola HBC uznano za europejskiego lidera branży napojowej w tym obszarze. Już po raz siódmy w ciągu 8 lat Coca-Cola HBC zajęła pierwsze miejsce w Europie. Ze swoim najwyższym wynikiem w historii plasuje się na drugim miejscu na świecie – po raz dziesiąty z rzędu znalazła się w pierwszej trójce.

Pandemia COVID-19 zbliżyła nas do naszych społeczności bardziej niż kiedykolwiek. To dla nas zaszczyt, że możemy zapewniać im właściwe wsparcie. Dlatego jestem szczególnie dumny, że w tym roku ponownie doceniono zaangażowanie naszych pracowników i partnerów w kształtowanie pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko. To zobowią­za­nie, które stanowi integralną część naszego rozwoju i to się nigdy nie zmieni. Zacho­wanie pokory w obliczu wyzwań, jak również świadomość, że czeka nas długa podróż, stanowić będzie podstawę naszych dalszych sukcesów – podkreślił prezes Grupy Coca-Cola HBC, Zoran Bogdanovic, komentując te osiągnięcie.

Uzyskana pozycja opiera się na uwzględnieniu wyników Coca-Cola HBC w innych uznanych badaniach i indeksach dotyczących zrównoważonego rozwoju, takich jak MSCI ESG, CDP, FTSE4Good czy FTSE Russell ESG.

Reklama


Najważniejsze osiągnięcia Coca-Cola HBC w zakresie zrównoważonego rozwoju:

 • Oparte na podstawach naukowych zmniejszenie intensywności emisji dwutlenku węgla o 25% w całym łańcuchu wartości (w porównaniu do 2010 roku) – dwa lata przed terminem ustalonym na 2020 rok. Od 2010 roku Coca-Cola HBC zmniejszyła emisję CO2 o 1,53 mln ton.
 • Ponad 98% z 3,2 mld euro wydatków na zakupy towarów i surowców miało charakter lokalny (odbywało się na rynku produkcji).
 • Każde miejsce pracy w systemie wspiera średnio 11,8 innych miejsc pracy.
 • Od uruchomienia flagowego programu społecznościowego firmy – #YouthEmpowered – w 2017 roku zapewniono szkolenie około 300 tysięcy młodych ludzi z 28 krajów.
 • Ilość wody zużywanej przez zakłady produkcyjne na obszarach zagrożonych deficytem wody spadła o 7% w porównaniu do 2017 roku.
 • Kobiety piastują obecnie 38% stanowisk kierowniczych, a naszym celem jest osiągnięcie wskaźnika 50% do roku 2025.
 • Cztery marki wody mineralnej na pięciu rynkach są obecnie rozlewane do butelek PET wytwarzanych w 100% z tworzyw sztucznych z recyklingu. Półlitrowe butelki napoju Coca-Cola są wykonane w 50% ze zutylizowanych opakowań PET w dwóch krajach.
 • Coca-Cola HBC osiągnęła wskaźnik zaangażowania pracowników na poziomie 90% – powyżej normy wysokiej wydajności i znacząco powyżej średniej dla firm FTSE 100.
 • Darowizna w postaci ponad 4 mln litrów napojów dla personelu medycznego i służb na pierwszej linii frontu walki z pandemią oraz banków żywności podczas pierwszej fali zachorowań na COVID-19.
 • Fundacja Coca-Cola wsparła inicjatywy Czerwonego Krzyża oraz naszych klientów z sektora hotelarskiego i gastronomicznego kwotami o łącznej wartości ponad 10 mln dolarów.


Misja: zrównoważony rozwój

We wrześniu 2018 roku Coca-Cola HBC ogłosiła zobowiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju do 2025 roku. Zobowiązania te skupiają się na sześciu kluczowych obszarach: zmniejszenie emisji dwutlenku węgla; zużycie wody i zarządzanie zasobami wodnymi; Świat bez Odpadów; odpowiedzialne pozyskiwanie składników; żywienie; ludzie i społeczności. Pełne opisy zobowiązań dostępne są tutaj. Poczyniliśmy już spore postępy –  jesteśmy na dobrej drodze, aby wywiązać się z podjętych zobowiązań.


Uwagi redakcyjne:

 • Coca-Cola HBC otrzymuje najwyższe oceny w wielu spośród najbardziej znanych badań oraz indeksów dotyczących zrównoważonego rozwoju: MSCI ESG, CDP Climate Change czy CDP Water.
 • Coca-Cola HBC została uznana przez Vigeo Eiris za charakteryzującego się najbardziej zrównoważonym rozwojem producenta napojów na świecie oraz za charakteryzujące się najbardziej zrównoważonym rozwojem przedsiębiorstwo produkujące napoje w ramach FTSE100 według FTSE Russell ESG.
 • Coca-Cola HBC jest uwzględniana w notowaniach FTSE4Good Index Series od momentu powstania indeksu w 2000 roku.
 • Coca-Cola HBC znalazła się wśród 10 charakteryzującego się najbardziej zrównowa­żonym rozwojem przedsiębiorstw na świecie według corocznego raportu EcoAct Sustainability Report, pośród takich firm jak Apple, Unilever i Microsoft.
 • Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie na swoich lokalnych rynkach w rankingach CSR i zrównoważonego rozwoju znajduje się w ścisłej czołówce liderów branży napojowej. Więcej w raporcie zrównoważonego rozwoju za rok 2019.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.