Zostań mistrzem w swoim fachu – nowe dofinansowanie również dla HoReCa!

0
284
Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Chcesz przekazać swoją wiedzę innym lub podnieść kompetencje i zdobyć praktyczne umiejętności od mistrza w swoim fachu? Urząd pracy uruchamia nowy projekt, dzięki któremu przedsiębiorca może uzyskać dofinansowanie w wysokości 18 tysięcy złotych, za przekazanie wiedzy i przeprowadzenie szkolenie innym pracownikom. O wszystkich szczegółach programu dowiesz się z tego artykułu.

Podziel się wiedzą i odbierz dofinansowanie dla swojego punktu

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchamia nową inicjatyw dla właścicieli małopolskich firm. Dzięki niej mistrzowie będą mogli podzielić się doświadczeniem z uczniami, a ci podnieść swój poziom w określonej dziedzinie. Celem nowego projektu “Ucz się u mistrza” jest poszerzenie kompetencji, nabycie nowych umiejętności, wiedzy oraz doskonalenia postaw i zachowań zawodowych pracowników. Zgodnie z założeniami programu, ma on także wypracować nową usługę, jaką będzie uczenie pracowników w miejscu pracy.

Reklama

Dla kogo to projekt?

Mistrzowie

Aby zostać mistrzem i podzielić się wiedzą z innymi trzeba będzie spełnić kilka elementów. Program skierowany jest do firm z siedzibą w województwie małopolskim, które szczególnie ucierpiały na skutek pandemii. Dodatkowo w przypadku mikro, małych i średnich przedsiębiorców wymogiem jest także otrzymanie certyfikatu MSUES plus (Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych). Jednak jego zdobycie nie powinno odstraszać, bo cały proces jest łatwy, szybki, a sam certyfikat przyda się firmie na przyszłość, z myślą o kolejnych projektach urzędu.

Do programu można zgłosić siebie lub swojego pracownika. Warunkiem jest bycie specjalistą w danej dziedzinie od minimum 4 lat, w tym należy zajmować się nią nieprzerwanie od 2. Potwierdzeniem umiejętności kandydatów mogą być referencje, certyfikaty, kursy, opinie klientów lub nagrody za udział i wygraną w konkursach. Dofinansowanie jest kierowane także do przedstawicieli branży HoReCa. Może właśnie to Ty specjalizujesz się w kuchni chińskiej, jesteś sushi masterem albo wygrałeś konkurs barmański i robisz najlepsze drinki w mieście – jeśli tak, dofinansowanie czeka właśnie na Ciebie!

Uczniowie

Zainteresowani podjęciem nauki u boku mistrza, ogłoszeń o szkoleniach i możliwościach do podniesienia swoich kompetencji powinni szukać w Bazie Usług Rozwojowych. Takie szkolenie może odbywać się zarówno w zakładzie pracy firmy, jak i w miejscu pracy ucznia, albo może być przeprowadzone nawet zdalnie.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Kiedy rozpocznie się projekt i jak wysokie dofinansowanie mogę zdobyć?

Projekt rozpoczyna się w kwietniu 2022 roku i potrwa do 31.12.2022 roku. Nabór wniosków już trwa. Maksymalna wartość programu została przewidziana na 6 051 999,80 zł. Firmy szkoleniowe mogą liczyć na otrzymanie od 1 do 3 bonów o wartości 100 zł, za każdą godzinę szkolenia. Ich liczba zależy od długości jego trwania. Jeśli potrwa ono do 8h, wówczas możemy zyskać 3 bony, w przypadku, gdy zajmie od 9-24h otrzymamy 2 bony, a za szkolenie powyżej 24h odpowiednio – 1 bon. Maksymalne wsparcie na jakie może liczyć pracownik to 12 tys. zł, przedsiębiorca natomiast – 18 tys. zł. Co ważne, dofinansowanie wynosi 80%, stąd uczeń będzie musiał pokryć 20% sumy na jaką wnioskuje.

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić się do roli mistrza i przekazać innym swoją wiedzę, najlepiej odwiedzić Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Bezpośrednich informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 12 619 84 89 lub kontaktując się mailowo: [email protected].

Jak jeszcze poprawiać funkcjonowanie biznesu?

Szkolenia to świetna okazja, by podnosić poziom lokalu i oferowanych usług. Poza ciągłym wzrostem kompetencji pracowników warto inwestować także w nowoczesne narzędzia, które pozwolą przyspieszyć obsługę w lokalu lub zarządzać nim sprawniej, w tym nawet na odległość. Coraz więcej procesów dąży dziś do automatyzacji, a systemy sprzedażowe pomagają zastąpić tradycyjne działania, eliminując błędy czy zaoszczędzając czas całego personelu. Jeśli lokal będzie posiadać najlepszych specjalistów, a do tego narzędzia, które wspomogą często te niewidoczne procesy, jego sukces może być gwarantowany. Więcej o funkcjonalnościach takich systemów dowiesz się, odwiedzając stronę internetową.Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!