Zostań mistrzem w swoim fachu – nowe dofinansowanie również dla HoReCa!

0
852
Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Chcesz przekazać swoją wiedzę innym lub podnieść kompetencje i zdobyć praktyczne umiejętności od mistrza w swoim fachu? Urząd pracy uruchamia nowy projekt, dzięki któremu przedsiębiorca może uzyskać dofinansowanie w wysokości 18 tysięcy złotych, za przekazanie wiedzy i przeprowadzenie szkolenie innym pracownikom. O wszystkich szczegółach programu dowiesz się z tego artykułu.

Podziel się wiedzą i odbierz dofinansowanie dla swojego punktu

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchamia nową inicjatyw dla właścicieli małopolskich firm. Dzięki niej mistrzowie będą mogli podzielić się doświadczeniem z uczniami, a ci podnieść swój poziom w określonej dziedzinie. Celem nowego projektu “Ucz się u mistrza” jest poszerzenie kompetencji, nabycie nowych umiejętności, wiedzy oraz doskonalenia postaw i zachowań zawodowych pracowników. Zgodnie z założeniami programu, ma on także wypracować nową usługę, jaką będzie uczenie pracowników w miejscu pracy.

Dla kogo to projekt?

Mistrzowie

Aby zostać mistrzem i podzielić się wiedzą z innymi trzeba będzie spełnić kilka elementów. Program skierowany jest do firm z siedzibą w województwie małopolskim, które szczególnie ucierpiały na skutek pandemii. Dodatkowo w przypadku mikro, małych i średnich przedsiębiorców wymogiem jest także otrzymanie certyfikatu MSUES plus (Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych). Jednak jego zdobycie nie powinno odstraszać, bo cały proces jest łatwy, szybki, a sam certyfikat przyda się firmie na przyszłość, z myślą o kolejnych projektach urzędu.

Do programu można zgłosić siebie lub swojego pracownika. Warunkiem jest bycie specjalistą w danej dziedzinie od minimum 4 lat, w tym należy zajmować się nią nieprzerwanie od 2. Potwierdzeniem umiejętności kandydatów mogą być referencje, certyfikaty, kursy, opinie klientów lub nagrody za udział i wygraną w konkursach. Dofinansowanie jest kierowane także do przedstawicieli branży HoReCa. Może właśnie to Ty specjalizujesz się w kuchni chińskiej, jesteś sushi masterem albo wygrałeś konkurs barmański i robisz najlepsze drinki w mieście – jeśli tak, dofinansowanie czeka właśnie na Ciebie!

Uczniowie

Zainteresowani podjęciem nauki u boku mistrza, ogłoszeń o szkoleniach i możliwościach do podniesienia swoich kompetencji powinni szukać w Bazie Usług Rozwojowych. Takie szkolenie może odbywać się zarówno w zakładzie pracy firmy, jak i w miejscu pracy ucznia, albo może być przeprowadzone nawet zdalnie.

Fot.: Materiały prasowe GoPOS

Kiedy rozpocznie się projekt i jak wysokie dofinansowanie mogę zdobyć?

Projekt rozpoczyna się w kwietniu 2022 roku i potrwa do 31.12.2022 roku. Nabór wniosków już trwa. Maksymalna wartość programu została przewidziana na 6 051 999,80 zł. Firmy szkoleniowe mogą liczyć na otrzymanie od 1 do 3 bonów o wartości 100 zł, za każdą godzinę szkolenia. Ich liczba zależy od długości jego trwania. Jeśli potrwa ono do 8h, wówczas możemy zyskać 3 bony, w przypadku, gdy zajmie od 9-24h otrzymamy 2 bony, a za szkolenie powyżej 24h odpowiednio – 1 bon. Maksymalne wsparcie na jakie może liczyć pracownik to 12 tys. zł, przedsiębiorca natomiast – 18 tys. zł. Co ważne, dofinansowanie wynosi 80%, stąd uczeń będzie musiał pokryć 20% sumy na jaką wnioskuje.

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić się do roli mistrza i przekazać innym swoją wiedzę, najlepiej odwiedzić Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Bezpośrednich informacje można uzyskać także pod numerem telefonu 12 619 84 89 lub kontaktując się mailowo: [email protected].

Jak jeszcze poprawiać funkcjonowanie biznesu?

Szkolenia to świetna okazja, by podnosić poziom lokalu i oferowanych usług. Poza ciągłym wzrostem kompetencji pracowników warto inwestować także w nowoczesne narzędzia, które pozwolą przyspieszyć obsługę w lokalu lub zarządzać nim sprawniej, w tym nawet na odległość. Coraz więcej procesów dąży dziś do automatyzacji, a systemy sprzedażowe pomagają zastąpić tradycyjne działania, eliminując błędy czy zaoszczędzając czas całego personelu. Jeśli lokal będzie posiadać najlepszych specjalistów, a do tego narzędzia, które wspomogą często te niewidoczne procesy, jego sukces może być gwarantowany. Więcej o funkcjonalnościach takich systemów dowiesz się, odwiedzając stronę internetową.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.