W Polsce, w Europie, na świecie – jak kształtują się ceny hoteli

0
79
Portal rezerwacyjny HRS zestawił ceny hoteli z drugiego kwartału 2018 roku. Średnia cena pokoju hotelowego w Polsce wynosi 66 €. Najdroższym miastem w rankingu stał się natomiast Nowy Jork

Hotel Reservation Service, który wspiera klientów korporacyjnych w organizacji podróży służbowych, prześledził stawki hotelowe z drugiej części bieżącego roku. Nie trudno zauważyć, że ceny hoteli w polskich miastach, jak i w większości głównych europejskich destynacji zwiększyły się. Kopenhaga, Londyn i Amsterdam – to najdroższe kierunki na Starym Kontynencie pod względem noclegowym.

Na rodzimym rynku najwyższe ceny hoteli panują w największych miastach – Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Najbardziej widoczny przyrost w porównaniu do ubiegłego roku nastąpił w Gliwicach (+10,2%) i Poznaniu (+9%), a tylko w Szczecinie (-6%) i Bydgoszczy (-3,3%) został odnotowany nieznaczny spadek cen. Z najdroższymi noclegami ponownie trzeba się liczyć przyjeżdżając do stolicy (średnio 87 €).

Reklama

W drugim kwartale 2018 w większości europejskich miast ceny hoteli utrzymywały się na stabilnym poziomie. W Kopenhadze (179 €), Londynie (179 €), Amsterdamie (178 €) i Zurychu (176 €) stawki dobowe są nadal najwyższe. W analizowanym okresie błyskawicznie wzrosły natomiast ceny noclegów w Moskwie (131 €). Bez wątpienia główną przyczyną tej gwałtownej zwyżki były odbywające się na przełomie czerwca i lipca Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

W porównaniu do ubiegłego roku, imponujący spadek cen odnotowano natomiast w Oslo (o 32%). Do takiego stanu rzeczy przyczyniła się z kolei wystawa morska „Nor-Shipping”, która jest organizowana co dwa lata. Poprzednia edycja odbyła się pod koniec maja 2017. W tym czasie blisko 16 tys. zwiedzających przyjeżdża do stolicy Norwegii, aby uczestniczyć w targach, w związku z czym stawki pobytu szybują w górę.

Według rankingu HRS w drugim kwartale 2018 roku najwyższe ceny hoteli odnotowano w Nowym Jorku (251 €). Najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych odwiedza w ciągu roku bagatela 47 mln turystów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.