Vienna House kupił 17 miejskich hoteli od koncernu arcona

0
333

Austriacka grupa hotelowa Vienna House zakupiła 17 hoteli miejskich i dwa projekty od koncernu arcona z Rostocku. W przyszłości arcona skoncentruje się na hotelach wypoczynkowych.

Oprócz ośmiu dobrze prosperujących hoteli arcona Living i czterech hoteli arcona zakup dotyczy także pięciu obiektów Steigenberger należących do franczyzodawcy Deutsche Hospitality oraz dwóch projektów w Greifswaldzie i Mannheim. Uzgodniono, że cena zakupu nie zostanie podana do publicznej wiadomości. – Miejskie hotele arcona świetnie wpisują się w portfolio Vienna House. Spotkało się tutaj dwóch partnerów skupiających się na pozycjonowaniu swojej marki. Na tym w przemyślany sposób opieramy swój rozwój i do tego świetnie się rozumiemy – wyjaśniał Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House. Wszyscy pracownicy sprzedanych hoteli miejskich arcona będą zatrudnieni przez Vienna House. Hotele będą zarządzane w ramach dzierżawy pod marką Vienna House. Największy austriacki koncern hotelarski prowadzi i rozwija obecnie ponad 40 hoteli w Europie, koncentrując się głównie na miejskich hotelach marek Vienna House, Vienna House Easy i Vienna House R.evo.

Z kolei dyrektor zarządzający firmy arcona, Alexander Winter, przyszłość swojej firmy widzi w zarządzaniu hotelami wypoczynkowymi. W portfolio firmy arcona pozostanie więc sześć hoteli w popularnych miejscach wypoczynkowych, takich jak Sylt, Kitzbühel, Rugia, a także hotel Elephant w Weimarze, w Turyngii oraz Romantik Hotel auf der Wartburg w Eisenach. W przyszłości, ważną siłą napędową rozwoju firmy arcona będą hotele Barefoot. Koncern podpisał niedawno z założycielem Barefoot, Tilem Schweigerem, długoterminową umowę na wdrożenie tej koncepcji na całym świecie na zasadzie licencji. – Nasze pozostałe hotele oraz koncepcja Barefoot pozwolą nam w pełni skupić się na wciąż wzrastającym rynku hotelarstwa wypoczynkowego i wspólnie z naszymi pracownikami budować pomyślną przyszłość – mówią z przekonaniem wspólnicy firmy arcona Alexander Winter i Stephan Gerhard. W nadchodzącym dziesięcioleciu będzie otwartych 20 hoteli Barefoot. – Widzimy tu ogromny potencjał, zarówno w skali krajowej, jak i międzynarodowej, potwierdza Winter. Centrala firmy arcona nadal pozostanie w Rostocku, gdzie w drugiej połowie 2019 roku przeniesie się do nowej siedziby w Zeeck’sche Villa.

Reklama

Alexander Winter i Stephan Gerhard

Arcona składa podziękowania firmom ECOVIS und Wenske Legal natomiast Vienna House dziękuje przedstawicielom firm Hogan Lovells International LLP i PricewaterhouseCoopers Wien za skuteczne przeprowadzenie procesu sprzedaży. W transakcji uczestniczyła również firma Treugast Solution Group.

Do portfolio Vienna House przechodzą następujące obiekty:
● hotele arcona w Poczdamie, Stuttgarcie, Rostocku i Stralsund
● hotele arcona Living w Osnabrück, Wetzlar, Lipsku, Baden-Baden, Berlinie, Bremie, Monachium i Schaffhausen
● hotele Steigenberger w Rostocku, Wismarze, Osnabrück, Brunszwiku i Eisenach
● Projekty w Greifswaldzie i Mannheim

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!