Inwestycje w kurortach – odc. 2 (Horeca Radio)

0
1104
Dziś zaczynamy od przypomnienia drugiego odcinka cyklu audycji pt. „Inwestycje w kurortach”. Rafał Krzycki razem z Marleną Kosiurą ze specjalistycznego portalu inwestycjewkurortach.pl oraz Rafałem Kincerem, Doradcą Zarządu ds. Hoteli w firmie Marvipol rozmawia o aparthotelach i condohotelach w miastach, a także najnowszych inwestycjach stołecznego dewelopera.


Rafał Kincer jest absolwentem Politechniki Śląskiej, posiadaczem prestiżowego dyplomu Executive MBA Wielkopolskiej Szkoły Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, a także uczestnikiem programu edukacyjnego Harvard Business Publishing Education z zakresu przywództwa strategicznego. Karierę w branży hotelarskiej rozpoczął w styczniu 2004 roku – po pięciu latach pracy dla firm z sektorów technologicznego i przemysłowego. Przez ponad 6,5 roku uczestniczył w kreowaniu strategii spółki Hotele Diament, początkowo jako Dyrektor Operacyjny, a następnie General Manager i Prezes Zarządu. W 2010 roku przejął stery w spółce Armada Development, zaś w 2013 w spółce Shangri-La SA. Od czerwca 2014 roku piastował funkcję Dyrektora Operacyjnego w Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej zarządzającej kilkunastoma hotelami oraz ośrodkami wypoczynkowymi na terenie całej Polski. Do jego głównych zadań należała zmiana wizerunku sieci poprzez wdrożenie nowej strategii spółki. Od grudnia ubiegłego roku piastuje funkcję Doradcy Zarządu ds. Hotelowych oraz Dyrektora Operacyjnego Unique Apartaments w firmie Marvipol Development SA.

Marlena Kosiura jest z kolei związana od ponad 13 lat z rynkiem nieruchomości i budownictwa. Choć karierę zawodową rozpoczynała jako dziennikarka polityczno-gospodarcza w Polskiej Agencji Prasowej, z biegiem lat wyspecjalizowała się w zakresie nieruchomości komercyjnych (ze szczególnym uwzględnieniem biurowców i hoteli) oraz mieszkaniowych. Współpracowała m.in. z takimi firmami jak: Deloitte, Czarna Góra Resort, Firmus Group, Ghelamco, Gerda Broker, Marvipol, Armstrong Building, Okam Capital i Schoenherr. Obecnie prowadzi działania consultingowe dla branży real estate i zarządza portalem InwestycjewKurortach.pl – pierwszym i jedynym w naszym kraju serwisem, który prezentuje pełny obraz rynku w segmencie nieruchomości tzw. wakacyjnych lub second home, condohoteli, aparthoteli oraz najmu krótkoterminowego w kurortach i miastach.

Kosiura bacznie śledzi rozwój krajowego rynku condohoteli i apartamentów wakacyjnych, mieszkań na wynajem krótkoterminowy w kurortach czy miastach, analizując projekty, ich warunki biznesowe, jak również wszelkie zawiłości z tym związane. Sama jest pomysłodawczynią inicjatywy „Drugie Życie Budynków” zrzeszającej podmioty związane z rozwijającym się nad Wisłą rynkiem rewitalizacji i modernizacji istniejącej zabudowy i miast. Ponadto ma na swoim koncie kilkadziesiąt fachowych artykułów dotyczących rynku condo i nieruchomości z segmentu second home w mediach specjalistycznych oraz ogólnoinformacyjnych. Jest również stałym gościem wydarzeń branżowych, które nierzadko współtworzy (m.in. panel o rynku condohoteli w czasie ubiegłorocznych Targów HoReCa w Krakowie oraz wydarzenia w ramach Inicjatywy Drugie Życie Budynków). Od listopada współprowadzi w Horeca Radio cykl audycji pt. „Inwestycje w kurortach”.

Partnerzy audycji:

      

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.