Ile kosztują usługi dodatkowe tanich linii lotniczych?

0
1323
Jak wysokie mogą być koszty pomyłki przy wpisywaniu danych, ile będzie kosztować dodatkowy bagaż? Portal Kayak.pl przeprowadził analizę, w której przedstawione są opłaty pobierane przez tanie linie lotnicze.

Jeżeli chodzi o najczęstszy wybór to Ryanair jest przewoźnikiem najchętniej wybieranym przez Polaków. Ceny biletów u tej sieci zaczynają się już od 29 zł. Jednak wystarczy mały błąd w naszym nazwisku, a za jego poprawę bezpośrednio na lotnisku pasażerowie będą musieli zapłacić dodatkowo 760 zł. Linie Norwegian Air Shuttle za zmianę w danych liczą sobie 432 zł. Przewoźnicy, którzy nie pobierają dodatkowych opłat w tej kategorii to m.in. EasyJet i WizzAir. Jednak w przypadku większej zmiany danych liczą sobie odpowiednio 275 zł i 201 zł.

Koszty nadania dużej walizki również nie są małe. W Norwegian Air Shuttle dodatkowy bagaż to nawet 692 zł dopłaty na międzynarodowych lotach łączonych. Nieco taniej wygląda to u WizzAir, który za 32 kilogramowy bagaż pobierają opłaty w wysokości 372 zł, co stanowi 20 krotność najtańszego biletu dostępnego na stronie przewoźnika.

Wybór konkretnego miejsca w samolocie również jest kosztowny. WizzAir dyktuje swoje ceny już od 4 zł, z tym, że kwota za taka usługę może wynieść też ponad 200 zł. Z kolei Ryanair pobiera opłaty w wysokości 56 zł. Natomiast w liniach Norwegian Air Shuttle i EasyJest trzeba uiścić opłatę odpowiednio do 125 zł i do 150 zł.

Pasażerom WizzAir, którzy chcą zmienić datę i godzinę lotu w szczycie sezonu, wystawiane są rachunki na nawet 179 zł. EasyJet za zmianę rezerwacji liczy sobie 275 zł, a Ryanair nawet 411 zł. W tej kwestii najdroższym pozostaje jednak norweski przewoźnik, z opłatami w wysokości 432 zł.

Osoby podróżujące z dziećmi również nie mają łatwo. Zabranie pociechy na pokład może naliczyć koszt nawet cztery razy wyższy niż bilet dorosłego. Zabranie dziecka ze sobą na pokład najtaniej wychodzi w Norwegian Air Shuttle, gdzie za dziecko do dwóch lat, które leci na kolanach opiekuna pobierana jest opłata w wysokości 10% ceny biletu dorosłego. WizzAir za niemowlęta pobiera opłaty do 120 zł, jednak gdy cena biletu jest niższa od 116 zł, opłata za dziecko również maleje. Ryczałtowe opłaty trzeba uiścić liniom Ryanair, w kwocie 120 zł.

Analiza została oparta na informacjach dostępnych na oficjalnych stronach internetowych linii lotniczych na dzień 12 lipca 2018 roku. Najtańsze oferty podane są zgodnie z promocjami zamieszczonymi na stronach przewoźników na dzień 12 lipca 2018 roku i mogły ulec zmianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.