Amerykańska sieć hotelowa Best Western opuszcza Krym

0
190
Sieć Best Western jest ostatnią zachodnią siecią hoteli jaka pozostała na Krymie. Jak informuje Reuters, powodem wycofania są sankcje uniemożliwiające dalszy rozwój.

Już wcześniej inne zachodnie sieci m.in. Radisson zdecydowały się na wycofanie swoich inwestycji z zaaneksowanego przez Rosję Półwyspu Krymskiego. Do tego grona dołączył niedawno amerykański The Best Western Sevastopol Hotel. Sam hotel wciąż działa, zdjęto jednak z niego znak Best Western, a na portalach rezerwacyjnych funkcjonuje pod nazwą Sevastopol Hotel & Spa.

Przez liczne sankcje nałożone przez USA i UE inwestorzy wycofują się z Krymu. Ograniczenia nałożone przez zachód zakazują zachodnim firmom m.in. dokonywania nowych inwestycji na Krymie, zabraniają prowadzenia interesów z większością krymskich osób prawnych i fizycznych, a także uniemożliwiają przesyłanie pieniędzy przez zachodnie spółki za pośrednictwem banków znajdujących się na Krymie.

Reklama

Jak podkreśla Reuters na Półwyspie Krymskim widoczny jest wzrost rosyjskich inwestycji państwowych. Ponadto wzrosły emerytury i wynagrodzenia pracowników sektora publicznego. Duże starty natomiast z powodu sankcji notuje krymski sektor prywatny działający w branży turystycznej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!