Arche powiększa sieć centrów konferencyjnych w Polsce

0
548
Fot.: Materiały prasowe Grupa Arche

Grupa Arche ogłosiła inwestycje w rozbudowę i tworzenie dużych centrów konferencyjnych w całej Polsce. Planowane jest otwarcie kilku nowych lokalizacji eventowo-konferencyjno-targowych już tego lata, zwiększając tym samym obecność firmy na rynku MICE.

Do 2030 roku Arche SA planuje zarządzać ponad 50 hotelami, a liczba inwestorów kupujących pokoje hotelowe na własność w Systemie Arche przekroczyła już tysiąc. Inwestycje te mają na celu zagospodarowanie rynkowej luki i zaspokojenie zapotrzebowania na wielofunkcyjne przestrzenie.

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Arche, Magdalena Sidorowicz, podkreśliła rosnące zainteresowanie organizacją dużych wydarzeń, takich jak eventy, wystawy, koncerty czy imprezy sportowe. Wśród kluczowych inwestycji znajduje się Arche Hotel Nałęczów „Sanatorium Milicyjne”, który zwiększy swoje możliwości MICE z 500 do ponad 1000 gości. Cukrownia Żnin podwoi swoją pojemność do 1600 miejsc, a Folwark Łochów ma stać się największym centrum konferencyjno-targowym na Mazowszu z nową salą na 1200 osób.

W kontekście rozwoju, Arche SA pracuje także nad rewitalizacją Arche Fabryka Samolotów Mielno. Ten historyczny obiekt, położony blisko Morza Bałtyckiego, zostanie przekształcony w resort hotelowo-konferencyjny z unikatową salą eventową na 4000 osób. Projekt ten, według Sidorowicz, stanowi ważną część strategii grupy, która stawia na integrację lokalnych społeczności i społeczną odpowiedzialność.

Grupa Arche posiada obecnie 4 tysiące pokoi w 19 hotelach i obiektach oraz 150 kontenerów w hotelu rozproszonym Arche Siedlisko. Firma, będąca największą prywatną siecią hotelową z polskim kapitałem, jest również doświadczonym deweloperem mieszkaniowo-hotelowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.