Turystyka zagraniczna zaczyna się otwierać

0
395

Walka o turystów zaczęła się na dobre. Szczególnie aktywne stały się popularne kierunki wakacyjne nie tylko Polaków, ale generalnie Europejczyków. Kilka państw mocno poluzowało swoje restrykcje tylko po to by zachęć do przyjazdu.

Wiele krajów turystycznych była do tej pory zamknięta, a w niektórych przypadkach zamknięte były całkowicie połączenia lotnicze. Zaczyna to się jednak zmieniać, ponieważ zbliża się sezon wakacyjny, który ma pomóc poturbowanym gospodarkom i przedsiębiorcom. Wszyscy liczą na wyniki lepsze niż w ubiegłym roku i robią wszystko by zachęcić jak największą rzeszę turystów.

Grecja
W sobotę otworzono muzea i oficjalnie zaczęto zapraszać zwiedzających, tym samym inaugurując sezon letni. Goście mogą odwiedzać nie tylko greckie muzea, ale co jest dużą atrakcją Grecji, słynne

Reklama

Turyści podróżujący do Grecji zobowiązani są posiadać negatywny wynik typu PCR, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem. Dzieci do 5 roku życia nie muszą wykonywać testów. Wymagane jest zaświadczenie w języku angielskim.

Zaszczepieni dwiema dawkami szczepionki, gdy od drugiej dawki minęło 14 dni, zwolnieni są z konieczności przeprowadzania testów. Obowiązkowo trzeba okazać zaświadczenie szczepienia w j. angielskim lub greckim.

W Grecji nadal panuje zakaz przemieszczenia się w godz. 00:30 – 05:00 oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, także na świeżym powietrzu. Za złamanie nakazów grozi 300 euro kary.

Portugalia
Od poniedziałku kraj ten otwiera się na turystów z większości europejskich krajów.

Tutaj także przyjezdni muszą okazać negatywny wynik testu PCR, który został zrobiony maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem. Nie dotyczy to dzieci do drugiego roku życia.

W miniony piątek Portugalia otworzyła się na ruch turystyczny z Wielkiej Brytanii. Połączenia były zawieszone od stycznia, a od kwietnia były możliwe tylko w „niezbędnych” celach.

Włochy
W miniony weekend zdjęto obowiązek pięciodniowej kwarantanny dla podróżnych z Unii Europejskiej. Przy wjeździe należy okazać jednak negatywny wynik testu.

Kolejną zmianą mają być „przepustki” czy też „paszporty covidowe”, które mają pozwolić na wjazd dla osób po przyjęciu dwóch dawek czy ozdrowieńców.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!