Mężczyzna mieszkał w hotelu przez 20 miesięcy, nie płacąc za pobyt

0
1191

Pochodzący z Guwahati mężczyzna, Ankush Dutta, mieszkał w pięciogwiazdkowym hotelu Roseate House w Dehli przez prawie 20 miesięcy, nie uiszczając za swój pobyt żadnej płatności, zarejestrowanej w hotelowym systemie. Jak informuje „Indian Express”, śledczy podejrzewają, że Dutta, „stały klient”, mógł płacić w gotówce pracownikom hotelu, którzy byli z nim w zmowie.

Dutta zameldował się w hotelu 30 maja 2019 roku, planując opuścić go dnia następnego. Jednakże, zdecydował się przedłużyć swój pobyt o ponad 600 nocy, opuszczając go dopiero 22 stycznia 2021 roku – dokładnie 603 dni później. Według źródeł, nie zapłacił rachunku, który wynosił około 5,8 miliona rupii indyjskich, czyli równowartość ponad 70 tysięcy dolarów.

Sprawa wyszła na jaw, gdy kierownictwo hotelu sprawdzało dokumentację. W wyniku tego zdarzenia, zarzuty oszustwa oraz fałszowania dokumentów postawiono niektórym pracownikom hotelu, których podejrzewa się o manipulacje w wewnętrznym systemie hotelowym. Śledztwo jest nadal w toku, zarzuty postawiono m.in. szefowi recepcji.

Śledczy uważają, że motywem działań personelu mogło być przyjmowanie od Dutty nierejestrowanych w systemie płatności gotówkowych, które miały trafiać bezpośrednio do ich kieszeni, zamiast do hotelowej kasy. Metody stosowane przez personel, aby ukryć długi pobyt Dutty, obejmowały między innymi zmienianie w systemie pokojów, do których gość był przypisany, oraz przenoszenie jego należności na rachunki innych gości.

Źródło: „Indian Express”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.