Szwajcarski przewoźnik wkracza do gdańskiego aeroportu

0
127
W środę zarząd linii lotniczych Swiss oficjalnie ogłosił nawiązanie współpracy z gdańskim lotniskiem i równocześnie poinformował o najnowszym połączeniu z Polski. Już w najbliższym sezonie letnim będzie można podróżować z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy do największego miasta w Szwajcarii.

Działające od 16 lat szwajcarskie narodowe linie lotnicze uruchomią 31 marca przyszłego roku nowe połączenie z Gdańska na międzynarodowe lotnisko Zurych-Kloten, które jest największym portem przesiadkowym w Europie. Kursy będą realizowane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele, a szacowany czas podróży oscyluje w granicach dwóch godzin. Wyloty ze stolicy województwa pomorskiego będą odbywać się o godzinie 14:35, natomiast z Zurychu o 12:05.

„Z pewnością pozyskanie w Gdańsku linii Swiss możemy zaliczyć do wspaniałych wiadomości. Ten tradycyjny przewoźnik, dzięki połączeniu do portu przesiadkowego w Zurychu, otwiera przed nami bardzo bogatą ofertę kierunków, zarówno w ramach własnej sieci, jak i sojuszu Star Alliance, którego jest członkiem” – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!