Znakomity hotelarz – Stanisław Wilgocki – przechodzi na emeryturę

0
917
Fot.: FB - Orbis

Znajomi z branży mówią o nim ,,człowiek legenda”. Z branżą hotelarską związany jest od 52 lat, z Grupą Orbis od 47. Większą część swojego życia poświęcił właśnie hotelom. Stanisław Wilgocki, dyrektor Mercure Gdańsk Posejdon, przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Stanisław Wilgocki związany jest z branżą hotelarską od 1970 roku. 7 lat po rozpoczęciu hotelarskiej kariery został kierownikiem zakładu gastronomicznego w Przedsiębiorstwie Państwowym Orbis Hotel Grand w Sopocie. W 1985 roku przeniósł się do hotelu Novotel Marina w Gdańsku i 8 lat później został jego dyrektorem. W 2010 roku objął funkcję dyrektora hotelu Mercure Gdańsk Posejdon, w którym pracował jeszcze do niedawna.

Ponadto Wilgocki od wielu lat działał jako członek zespołu oceniającego obiekty hotelarskie na terenie województwa pomorskiego. W latach 1996-2000 pełnił funkcję prezesa Polskiego Stowarzyszenia Hoteli Oddział w Gdańsku. Był także dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Oprócz tego spełniał się jako wykładowca na Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku.

Wieloletnia praca, ogromna miłość do hotelarstwa i zaangażowanie Stanisława Wilgockiego zostały docenione. Jest laureatem wielu nagród i odznaczeń, m.in. Odznaki Za Zasługi dla Turystyki oraz Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego Gryf Pomorski.

Prywatnie Wilgocki był wielkim fanem szachów. Znajomi twierdzą, że miał do tego talent i mało komu udawało się go pokonywać.

O przejściu na emeryturę Wilgockiego informuje Grupa Orbis, z którą związany był przez prawie pół wieku.

,,Stanisław z podniesionym czołem może przyznać, że jego praca dała poczucie spełnienia i satysfakcji. Jest cenionym hotelarzem, szefem, współpracownikiem, przyjacielem, kolegą. JEST IKONĄ! (…) W trakcie swojej długoletniej pracy przekazywałeś swoim współpracownikom i studentom wiedzę, wspierałeś ich doświadczeniem i zachęcałeś do upartego poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania” – czytamy na facebookowym profilu Orbisu.

Oprócz gratulacji i życzeń od znajomych z Grupy Orbis, wspomnieniami i dobrym słowem dzielą się ze Stanisławem Wilgockim inne osoby, które miały okazję spotkać go podczas tej wieloletniej kariery. Jak się okazuje wszyscy uważają go za wspaniałego człowieka i znakomitego hotelarza, który pomimo przejścia na emeryturę pozostanie niezapomniany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.