Rusza inwestycja Concordia Hub w stolicy Dolnego Śląska

0
1040
Zarządzająca lokalem Concordia Design spółka ProDesign wygrała przetarg na rewitalizację kamienicy Wyspa Słodowa 7. Koncepcja inwestycji będzie zbliżona do centrum eventowego Concordia Design w Poznaniu. Otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku.

W projekcie będzie uczestniczyć konsorcjum Spółek WEGNER oraz firma wykonawcza Demiurg. Ideą powstania budynku jest działanie prospołeczne, partycypacyjne oraz integracyjne o kulturalnym charakterze głosząc hasło „Wrocław. Miasto spotkań”. Będzie to przestrzeń co-workingowa z lokalami gastronomicznymi.

Concordia Hub nie będzie stricte powiązana z profilem działalności centrum w Poznaniu, lecz jej głównym celem będzie stworzenie programu w oparciu o współprace z większymi różnorodnymi festiwalami i stowarzyszeniami z przeznaczeniem m.in. pod funkcje usługową, ekspozycyjno-wystawienniczą i kongresowo-konferencyjną.

Źródło: Inwestor

Koncepcja programowo-przestrzenna uwzględnia dotychczasowy sposób zagospodarowania przestrzeni i jej wykorzystania. Nieprzeciętne położenie na wyspie pomoże w zrealizowaniu zamysłu spółki.

„Komisja przetargowa wzięła również pod uwagę dotychczasowe działania spółki Pro Design, która w 2011 r. rozpoczęła renowację starej zabytkowej drukarni przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu, gdzie powstała Concordia Design – centrum designu i kreatywności dla biznesu, z programem skierowanym do bardzo szerokiej grupy odbiorców od projektantów, przedstawicieli biznesu po mieszkańców” – podkreśla Maja Wysocka.

Źródłem finansowania inwestycji będą środki własne spółki oraz uzyskane dofinansowanie z Unii Europejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.